zarobki

Co warto studiować, aby mieć zatrudnienie

  • Posted on: 8 January 2021
  • By: addmean
Legnica
Author: Serge Bystro
Source: http://www.flickr.com
Rynek pracy w najbliższych latach z pewnością będzie się silnie modyfikował. Z jednej strony jest niemałe bezrobocie wśród młodych osób, natomiast z drugiej – 80 procent chlebodawców w 2014 roku oświadczało, iż miało kłopot ze znalezieniem właściwego pracobiorcy.


Deficyt talentów robi się coraz to poważniejszym kłopotem dla światowej gospodarki.

Import z Chin - czy na tym można dalej dużo zarobić?

  • Posted on: 7 January 2021
  • By: addmean
chiny
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Bezsprzecznie masa osób myśli nad uruchomieniem własnej firmy, ale martwi się, iż sobie z obowiązkiem tym nie poradzi bądź posiada pomysł, jaki okaże się klapą. Myśli takiego typu ma wielu młodych przedsiębiorców, jednakże warto pamiętać o tym, że kto nie ryzykuje, ten nie odnosi sukcesu. O ile możemy sobie na ryzyko pozwolić, musowo zaryzykujmy i przeżyjmy wspaniałą przygodę z własną działalnością gospodarczą. Dla masy osób najwłaściwszym pomysłem na prowadzenie swojej działalności biznesowej jest handel.

W jaki sposób skutecznie i bezpiecznie wyjść z finansowych problemów, jeżeli się one pojawią.

  • Posted on: 5 November 2020
  • By: addmean
prawo
Kredyty łatwo się bierze, a ciężej spłaca - o tej prawdzie w bolesny sposób mogło się przekonać wielu ludzi. Jeszcze do niedawna banki udzielały kredytu każdemu, kto tylko chciał, wystarczyło pokazać dowód i powiedzieć, ile się zarabia. Zachęciło to wielu ludzi, którzy jednak czasami przeliczyli się ze swoimi możliwościami.

Ważkie rzeczy związane z prawem pracy, zaświadczeniami ZUS i ewidencją wynagrodzeń

  • Posted on: 24 October 2019
  • By: addmean
księgowość
Source: pixabay
Wynagrodzenie to pewnego rodzaju świadczenie, jakie pracodawca musi wypłacać pracownikowi za wykonywaną poprzez niego pracę. Wynagrodzenie to jest właściwe do rodzaju pracy, jakości jej realizowania oraz czasu realizowania. Praca ta jest zaświadczana w oparciu o umowę pomiędzy pracownikiem i pracodawcą, na przykład umowę o pracę, umowę o dzieło albo umowę zlecenia.