Testament

Kiedy kupujesz dom warto udać się do notariusza

  • Posted on: 16 October 2020
  • By: addmean
kancelaria notarialna wrocław
Source: pixabay.com
Może się wydawać, że jeżeli opiekunowie pragną powierzyć własne mieszkanie dzieciom, to wystarczy, że się tylko co do tego dogadają i podarują im klucze. Tak identycznie kiedy komuś damy za mieszkanie, to powinno być ono już nasze i koniec.

Prawnicy wciąż posiadają wielu klientów

  • Posted on: 3 September 2018
  • By: addmean
prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
Jeśli kupujemy mieszkanie, nie ma znaczenia czy nowe, czy może z rynku wtórnego, to powinniśmy mieć różne prawa do jego posiadania, zamieszkania oraz dysponowania nim. Dlatego właśnie jak najszybciej powinniśmy skontaktować się z notariuszem, gdyż tylko on będzie miał szansę wszystko zrobić w taki sposób, abyśmy w niedługim czasie mieli szansę zyskać dokumenty zatwierdzające naszą własność, a co się z tym wiąże, żebyśmy mogli mieć pewność, iż nikt inny nie będzie mógł sobie rościć prawa do tego mieszkania.

Gdy dręczy Cię jakaś sprawa to pomoc prawna Wrocław może się okazać idealnym rozwiązaniem, natomiast jeśli chcesz, aby ktoś poprowadził Twoją rozprawę w sądzie to powinna to być obsługa prawna Wrocław

  • Posted on: 1 August 2018
  • By: addmean
Uśmiech
Author: Peter Benedik
Source: http://www.flickr.com
W życiu stałe rodzą się przeróżne bolączki, jakie potrafią zrujnować człowieka. Bardzo istotne jest więc stosunek do każdej sytuacji ze stoickim spokojem oraz nadzieją, iż uda nam się wymyślić rozwiązanie.

Jak w praktyce odbywa się praca notariusza?

  • Posted on: 16 January 2015
  • By: addmean
Dokument notarialny
Author: Geoffrey McKim
Source: http://www.flickr.com
Notariusz jest osobą , która tworzy dokumenty na zamówienie i pieczątką urzędową nadaje im moc w świetle prawa. Z uwagi na to, że specjalista taki musi dopilnować zgodności z prawem spisanego dokumentu oraz ma on troszczyć się o dobro każdej strony, której dokument dotyczy, dokumenty stworzone przez notariusza mają charakter urzędowy. Dokumenty sporządzane przez notariusza mają zapobiegać sporom sądowym, bądź stanowić zabezpieczenie interesów. Korzystanie z usług notarialnych ma charakter dobrowolny, jednak przy niektórych typach dokumentów, wymagane jest notarialne jej potwierdzenie.