srebro

Szafir to niewiarygodny kamień szlachetny. Jakiego typu ma wykorzystanie w jubilerstwie?

  • Posted on: 22 June 2018
  • By: addmean
szafir
Szafir to wielce twardy minerał o lazurowej barwie. Jest ogólnie nieczęsto spotykany, ale najczęściej widnieje na Sri Lance, w Kambodży, Indiach i Australii. Z jakiej przyczyny jest tak wybitnie respektowany przez jubilerów i z którego powodu jest tak uwielbiany przez kobiety?

Dostępność oraz duże możliwości – hurtownia złota oraz srebra

  • Posted on: 13 January 2015
  • By: addmean
pierścionek
Author: Cocktail’me
Source: Cocktail’me
Człowiek od zawsze uwielbiał ozdabiać swoje ciało biżuterią. Wiemy, że już dwadzieścia dwa tysiące lat temu człowiek tworzył różnego typu biżuterię. Oczywiście wówczas były to bardzo prymitywne rzeczy, które najczęściej zrobione były z materiałów takich jak drewno lub muszle. Na przestrzeni tysięcy lat techniki wyrobów tego typu ornamentów rozwijały się. Zmieniały się także surowce, z których robiono biżuterię. Mimo to złota i srebra nie używano i nie znano bardzo długo, dopiero około trzech i pół tysiąca lat przed naszą erą zaczęto korzystać z tych szlachetnych metali. Bogactwo dostępnych opcji spotyka się ze sporą aprobatą na rynku, dlatego wśród ludzi niesie się rekomendacja hurtowni.

Kilka słów o kamieniach szlachetnych, które można wykorzystywać do różnych celów

  • Posted on: 9 January 2015
  • By: addmean
Kamienie szlachetne stosowane w złotnictwie to w większości wypadków rzadkie, twarde i wyjątkowo odmiany wybranych minerałów, które cieszą się wielką popularnością u wszystkich klientów. Podejmowanie dużej liczby mniej lub bardziej kluczowych decyzji co do kupna danego kamienia, zajmuje w dwudziestym pierwszym wieku potrzebny czas, który wielu osobom ucieka ogromnie prędko przez palce. Aby jak najlepiej dokonać wyboru na przykład konkretnego kamienia, takiego jak chociażby Ametyst, najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią, poznać różnorodne szczegóły dotyczące tego rodzaju kamienia. Z kamieni szlachetnych przede wszystkim wyrabia się rozmaite ozdoby. Nadają się do tego zarówno minerały najdroższe takie jak diament, a także kamienie półszlachetne jak cytryn.