przenośniki

Mogłoby się wydawać, że przenoszenie ciężkich ładunków wymaga skomplikowanych rozwiązań. Tymczasem, przeważnie wykorzystuje się w tym celu przenośniki rolkowe.

  • Posted on: 1 April 2020
  • By: addmean
Regały magazynowe
Przenośniki rolkowe ułatwiają przenoszenie wielokilogramowych ładunków. Biorąc pod uwagę taką a nie inną nawierzchnię taśm rolkowych, transportowane ładunki mają zazwyczaj w miarę nieskomplikowany kształt. Przewożone są przede wszystkim skrzynie, pudła, worki, palety, plastikowe pojemniki itp. Istotną cechą przenośników rolkowych jest możliwość zmienianiaich konstrukcji. Dzięki temu można dowolnie zmieniać ich długość albo poziom wysokości. W halach przemysłowych przenośniki rolkowe stanowią skomplikowany zespół zespolonych ze sobą taśm.

Podstawowe informacje o systemach transportowych, jakie są stosowane w zakładach przemysłowych

  • Posted on: 27 December 2019
  • By: addmean
winda przemysłowa
Author: Matt Brown
Source: http://www.flickr.com
W wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych i magazynach jest potrzeba transportowania różnych materiałów. Może to być na przykład po rozładunku, kiedy trzeba je zawieźć na miejsce składowania, albo dostarczenie ich do produkcji. W wielu przypadkach rzeczami tego typu zajmuje się załoga, czy to w sposób ręczny czy przy pomocy różnych narzędzi przewiozą co potrzeba. Lecz w wielu przypadkach dużo bardziej wygodne i szybsze jest zastosowanie odpowiednich urządzeń transportowych.Aktualnie w przemyśle stosuje się ich wiele różnych rodzajów, w zależności od oczekiwań i potrzeb.

Współczesne rozwiązania produkcyjne

  • Posted on: 27 December 2019
  • By: addmean
Fabryka
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com
Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, jak niesamowicie wręcz istotny jest szeroko rozumiany transport w całej dzisiejszej gospodarce. Bez możliwości jakie z niego płyną właściwie nie istniałby handel, nie mówiąc już o tym, że całe mnóstwo rozmaitych firm nie mogłoby normalnie prowadzić swojej działalności. Dlatego też właśnie trudno raczej byłoby się dziwić temu, że aktualnie jest to już tak bardzo rozbudowana dziedzina, w której znajdziemy sporo rozmaitych rozwiązań i technologii.

Podajniki ślimakowe – rodzaje

  • Posted on: 9 November 2019
  • By: addmean
przenośnik ślimakowy
Source: http://www.promus.katowice.pl/
Przenośnik ślimakowy to sprzęt używany do transportu ziarna, piasku i innego rodzaju dóbr sypkich. Poza tym potrafi przesiewać zboże i bezproblemowo napełniać nim przygotowane worki. Największą przydatność wykazuje przy sezonie zbiorów, gdy ziarno chowa się w stodołach i specjalnych przechowalniach.

Przenośniki kubełkowe wspaniale się sprawdzą przy sypkich produktach

  • Posted on: 11 August 2019
  • By: addmean
przenośnik
Author: peter
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób powinniśmy dobrać przenośniki?
W zależności od tego, co konkretnie chcemy przenosić, a także od tego czy przenoszenie ma się odbywać poziomo czy pionowo, będziemy posiadali do wyboru przeróżne typy przenośników.

Pages