przemysł

Rzemiosło, które przeminęło. Najnowsze trendy a rozwój – kowalstwo vs. metaloplastyka.

  • Posted on: 4 September 2019
  • By: addmean
skup metalu
Kowalstwo jest jednym z najstarszych i najbardziej popularnych rzemiosł kiedyś. Kowalstwo było wysoko cenione we wszelkich kulturach, jakim znane było pozyskiwanie metalu w ten sposób. Także na naszych ziemiach był to 1 z popularniejszych zawodów, jakimi trudnili się ludzie. Kowal w mieście albo na wiosce był naprawdę kimś, a jego warsztat mieścił się zwykle na skraju wsi, niedaleko szlaku komunikacyjnego, bo kowal podkuwał także konie. Do dzisiaj podkowa to symbol szczęścia.

Zadbaj o doskonałą konfigurację produkcji

  • Posted on: 22 June 2019
  • By: addmean
kontrola jakości
W obecnych czasach wszelaka produkcja na masową skalę jest coraz szybsza i innowacyjna. Żadna licząca się instytucja nie winna pozostać w tyle jeżeli idzie o wykorzystywanie nowoczesnych technologii do wytwórstwa.


Innowacyjne technologie wykorzystuje się obecnie na przykład do kontrolowania jakości stworzonych produktów.

Szukasz ofert pracy jako informatyk?

  • Posted on: 1 June 2019
  • By: addmean
praca
Author: Fabian Linzberger
Source: http://www.flickr.com
Dzisiejszy rynek pracy jest płaszczyzną, na której widzimy mnóstwo skrajności. Z jednej strony ludzie stają się coraz mniej potrzebni przez wzrost mechanizacji różnych etapów produkcji, z drugiej jednak strony coraz to nowe sprzęty wciąż wymagają opieki ludzi, ponieważ często ulegają różnego typu awariom. Sytuacja ta sprawia, że jedne zawody znikają, a w ich miejscu powstają nowe, głównie nie mające wiele wspólnego z tym, do czego przywykli ludzie zaledwie dziesięć lat wstecz.

Wykaz najczęściej stosowanych typów przenośników, jakie znalazły zastosowanie w różnych działach przemysłu.

  • Posted on: 4 April 2019
  • By: addmean
przemysł
Author: jasonwoodhead23
Source: http://www.flickr.com
W celu przetransportowania różnych ładunków na niewielka odległość najczęściej stosuje się przenośniki. Ich szeroki wybór powoduje, że znalazły one zastosowanie w wielu różnych działach przemysłu. Co więcej, obecne przenośniki są sprzętami bardzo nowoczesnymi, pozwalającymi na duże możliwości jeśli chodzi o sterowanie, a równocześnie bardzo wytrzymałe i niezawodne. Dzięki nim praca staje się dużo szybsza i wydajniejsza, a procesy magazynowania, dystrybucji czy produkcji dużo lepiej dopracowane.

Pages