Prawo autorskie

Czy powiemy co to są prawa autorskie?

  • Posted on: 5 February 2020
  • By: addmean
Prawo autorskie
Ochrona praw autorskich w internecie będzie rozbudowana. Jeżeli tworzymy coś używając nasz umysł oraz wiedzę, powinniśmy posiadać gwarancję, że nikt odmienny nie będzie z tego korzystał i nie będzie się podszywał pod pomysłodawcę i autora konkretnej wizji. Dlatego właśnie tak ważne jest to, by wiedzieć, co to są prawa autorskie. Idzie o to, by mieć gwarancję, że nikt bez naszej zgody nie będzie używał z tego, co samodzielnie planowaliśmy, chyba że przekażemy na niego prawo do takiego korzystania.

Ekspresowe szkolenia z prawa autorskiego szansą na godziwy byt.

  • Posted on: 28 September 2018
  • By: addmean
szkolenia
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
Dzisiejszy rynek pracy nie zna litości. Podwładni muszą być elokwentni i nastawieni na ciągłe doszkalanie z różnorakich dziedzin, by jak najlepiej przystosować się do rosnących wymagań firm, i jednocześnie wpływać na pozytywną ocenę i satysfakcję konsumentów.
Żyjemy w erze, w której ogromną partię prac wykonywanych do tej pory przez ludzi zastępują maszyny iautomatyczne, nowoczesne fabryki.

Firma powinna uważać na finalizowane zobowiązania

  • Posted on: 5 January 2015
  • By: addmean
prawnik
Author: Michael
Source: http://www.flickr.com
Chociaż zasadniczo nie jest tajemnicą fakt, że należy chronić swoje pomysły, stosunkowo niewiele polskich firm dba o swoje zyski w tej kwestii. Należy nadmienić, że polskie przedsiębiorstwa zgłosiły w ubiegłym roku prawie 50 razy mniej międzynarodowych wniosków patentowych, niż przykładowo niemieckie. Dlatego też wyraźnie widać, że dystans w innowacyjności między Polską a najbardziej rozwiniętymi krajami istnieje w coraz większej skali. Z drugiej strony należy dodać, że symultanicznie zachodnie przedsiębiorstwa ugruntowują swoją pozycję na naszym rynku, gdyż każdego roku rośnie ilość obowiązujących w Polsce patentów rejestrowanych przez Europejski Urząd Patentowy. Jak pokazują badania główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest opieszałość regionalnego sektora przedsiębiorstw.