podatki

Zostać VAT-owcem – plusy i minusy

  • Posted on: 8 April 2020
  • By: addmean
VAT
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Zakładając działalność gospodarczą, musimy zadecydować, czy będziemy płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma korzyściami, ale też może być to rozwiązanie zupełnie nieopłacalne – wszystko zależy od specyfiki danej firmy.Działalność gospodarcza VAT jest opłacalna w głównej mierze wówczas, gdy wiemy, iż w firmie będziemy sporo inwestować w materiały albo w środki trwałe. Zakup produktów bez wartości VAT powoduje, iż wydatki są znacznie niższe. Bycie płatnikiem VAT umożliwia też współpracę z innymi korporacjami, które także są płatnikami VAT.

Składki do ZUS i ich wyliczanie

  • Posted on: 8 September 2019
  • By: addmean
rozliczenia
Source: pixabay
Jeśli mieszkamy w Polsce i chcemy mieć darmowe wizyty u lekarza i emeryturę na starość, to musimy mieć na uwadze składki do ZUS. Oczywiście możemy ubezpieczać się w wielu, innych firmach, ale w rzeczywistości najbardziej znanym sposobem na ubezpieczenie się jest wspomniany ZUS. Wszystkie zakłady , które zatrudniają ludzi, muszą odprowadzać składki do ZUS-u. .

W jaki sposób dać sobie radę z podatkowymi elementami zakładania działalności gospodarczej?

  • Posted on: 30 July 2019
  • By: addmean
podatki
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Mnóstwo osób zauważa, że człowiek, na którego konto bankowe wpływają przychody, już po odliczeniu podatku, wiedzie życie w błogiej nieświadomości. Nie jest to dziwne, ponieważ uporanie się z ogromem papierkowej roboty, związanej z prowadzeniem własnej firmy, wymaga wiele czasu oraz tyle samo samozaparcia, aby nie złożyć broni i przejść na przysłowiowy etat. Jak więc ogarnąć rozumem wszystkie te kwitki i dokumenty?

Jakiego rodzaju funkcjonalności musi posiadać dobry software do rozliczania rozliczeń podatkowych?

  • Posted on: 2 April 2019
  • By: addmean
Rozliczanie PIT-u online
Author: Eleleleven
Source: http://www.flickr.com
Czas na rozliczanie PIT-ów to nieukrywana bolączka dla wielu ludzi. Aktualnie z pomocną ręką przychodzą programy do rozliczania PIT-ów, które ułatwiają przedsięwzięcie i pozwalają przyoszczędzić nie wyłącznie czasu, ale także zdenerwowania. Jeśli nie chcemy poświęcać mnóstwo czasu na wypełnianie formularza podatkowego warto wykorzystać adekwatny programu do rozliczania. Które cechy musi mieć taki aplikacja?

Rozliczenie PIT 2016/2016 - ważkie wiadomości dla ludzi pracujących za granicą

  • Posted on: 16 December 2018
  • By: addmean
Praca przy laptopie
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com
Początkowe miesiące rokrocznie zarówno dla właścicieli firm, jak i pracowników to gwałtowny czas związany z rozliczeniem podatków. Nie da się ukryć, że dla wielu osób cały czas jest to przykry obowiązek, jaki kosztuje ich mnóstwo namysłu i pracy. Gdy zależy nam na jak najszybszym zamknięciu tego tematu warto zaciekawić się osiągalnymi udogodnieniami, dzięki którym niezaprzeczalnie dużo lepiej przygotujemy potrzebne deklaracje podatkowe.

Pages