podatki

Składki do ZUS i ich wyliczanie

  • Posted on: 3 September 2021
  • By: addmean
rozliczenia
Source: pixabay
Jeśli chcemy mieszkać w Polsce i chcielibyśmy mieć bezpłatne wizyty u doktora i emeryturę na stare lata, to musimy mieć na uwadze składki do ZUS. Oczywiście można ubezpieczać się w różnych, innych firmach, ale w rzeczywistości najbardziej znanym sposobem na ubezpieczenie się jest właśnie ZUS. Wszystkie zakłady zatrudniające ludzi, muszą odprowadzać składki do ZUS-u. .

Zostać VAT-owcem – plusy i minusy

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
VAT
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Rozpoczynając działalność gospodarczą, musimy podjąć decyzję, czy chcemy być płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma korzyściami, ale także może być to rozwiązanie całkowicie nieopłacalne – wszystko zależy od specyfiki danego biznesu.Działalność gospodarcza VAT opłaca się przede wszystkim wówczas, kiedy wiemy, iż w firmie będziemy dużo inwestować w produkty lub w środki trwałe. Zakup produktów bez podatku VAT sprawia, iż wydatki są dużo mniejsze. Bycie VAT-owcem ułatwia także podjęcie współpracy z innymi firmami, które też są płatnikami VAT.

Rozliczenie PIT 2016/2016 - ważkie wiadomości dla ludzi pracujących za granicą

  • Posted on: 11 February 2021
  • By: addmean
Praca przy laptopie
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com
Pierwsze miesiące każdego roku zarówno dla posiadaczy firm, jak i pracowników to intensywny okres połączony z rozliczeniem podatków. Nie da się ukryć, że dla mnóstwa osób ciągle jest to dotkliwy obowiązek, który pochłania ich wiele trudu i wysiłku. Jeśli zależy nam na jak najszybszym zamknięciu tego problemu należy zająć się dostępnymi udogodnieniami, dzięki którym na pewno o wiele sprawniej przygotowujemy konieczne deklaracje podatkowe.

W jaki sposób dać sobie radę z podatkowymi elementami zakładania działalności gospodarczej?

  • Posted on: 4 November 2020
  • By: addmean
podatki
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Sporo ludzi zauważa, iż człowiek, na którego rachunek bankowy wpływają środki, już po rozliczeniu podatkowym, egzystuje w błogiej nieświadomości. Nie jest to dziwne, gdyż uporanie się z całą papierkową robotą związaną z prowadzeniem własnej firmy, wymaga wiele czasu oraz tyle samo woli walki, aby nie złożyć broni i przejść na tradycyjny etat. Jak więc odnaleźć się w tych wszystkich sprawach i dokumentach?

Do czego przydaje się edukacja ekonomiczna

  • Posted on: 16 September 2020
  • By: addmean
własna działalnośc gospodarcza
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Mali chłopcy roją o tym, aby zostać strażakami, policjantami bądź superbohaterami z komiksów lub baśni. Ich rodziciele zaś mają trochę bardziej rzeczywiste marzenia, na ogół zamykają się one w jednym pragnieniu - "by mojemu dziecku było lepiej". Toteż od samego początku próbujemy dzieci wyekwipować w wiedzę a także umiejętności jakie pozwolą ten plan zrealizować. Jest to aktualnie bardzo trudne, jako że świat się prędko przekształca, i to co było efektywne 5, 6 lat temu aktualnie już nie jest tak efektywne.

Pages