podatek

Ważkie i użyteczne informacje na temat legitymacji ubezpieczeniowych, odliczeń ZUS i wystawiania faktur

  • Posted on: 19 November 2020
  • By: addmean
rozliczenia
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Legitymacja ubezpieczeniowa została już jakiś okres temu zlikwidowana poprzez ZUS. Teraz chlebodawca musi każdego miesiąca dostarczać dokument, jaki potwierdza, iż mamy ubezpieczenie. Wskazane jest o tym pamiętać, gdyż teraz to od pracodawcy mamy żądać dowodu ubezpieczenia oraz dowodu na to, iż składki na ubezpieczenie są regularnie odprowadzane. Aczkolwiek brak takiego dokumentu nie zdoła być powodem nie przyjęcia pacjenta do doktora. Jeżeli wybieramy się do doktora i nie posiadamy takiego dokumenty, to powinnyśmy dostarczyć go w ciągu siedmiu dni.

Co to jest płaca brutto, przychód i jakie są składki zus a także co trzeba wiedzieć o przepisach prawa pracy?

  • Posted on: 10 November 2020
  • By: addmean
zgłoszenie do zus
Author: Joel Bombardier
Source: http://www.flickr.com
Bez względu na to czy jesteś pracownikiem czy pracodawcą należy zapoznać się z regułami prawa pracy. Warto wiedzieć na jakich zasadach się pracuje, i jak skalkulować swoje wynagrodzenie.
Wynagrodzenie wykazane w umowie o pracę to wynagrodzenie brutto, czyli płaca brutto. Kwota ta jest natomiast bazą naliczania podatku dochodowego oraz składki na ubezpieczenie społeczne. Po ich odjęciu pozostaje nam do wykorzystania wynagrodzenie netto, czyli kwoty, które to są przesyłane na konto pracownika.

W internecie można załatwić rzeczywiście wiele, także rozliczyć pit. Przekonaj się, w jaki sposób!

  • Posted on: 7 October 2020
  • By: addmean
kolejka do urzędu skarbowego
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Sieć zyskuje coraz większą popularność, również w naszym kraju. Obecnie za pośrednictwem tego przydatnego narzędzia można pozałatwiać dosłownie wszystko! W internecie dokonuje się zakupów, ogląda się filmy oraz seriale, zawiera znajomości i czyta o licznych interesujących rzeczach. Za pomocą sieci można nawet rozliczyć podatek, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i oszczędzającym czas.

Opodatkowanie wynajmu oraz porady z nim związane

  • Posted on: 12 September 2020
  • By: addmean
mieszkanie
Source: www.morguefile.com
W Polsce podczas wynajmu każdego lokum obowiązują pewne reguły. Osoby zawierające umowę najmu powinny być świadome, że do ich obowiązków zalicza się zapłata pewnych podatków. Biorąc pod uwagę opodatkowanie wynajmu trzeba przyznać, że prócz podatku głównego trzeba płacić podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek VAT – od towarów i usług, a także podatek od nieruchomości. Strony muszą być świadome tego, że gdy się nie wywiążą z zapłaty ciążącego na nich obowiązku zapłacenia mogą spodziewać się dość nieprzyjemnych konsekwencji w formie stawek podatkowych. Opodatkowanie wynajmu oraz możliwe kary za brak zapłaty rozliczają dane organy podatkowe.

Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów własnej działalności gospodarczej - rzeczowe softy do wystawiania faktur.

  • Posted on: 9 September 2020
  • By: addmean
Faktury papierowe
Author: Savoir-faire Linux
Source: http://www.flickr.com
Prowadząc działalność gospodarczą, pchnięci zostaliśmy do prowadzenia rachunkowości, wystawiania faktur oraz rachowania się z urzędem skarbowym. Natomiast nie jest to takie łatwe jak by się zdawało. Należy orientować się na paragrafach prawa skarbowego, wiedzieć z czego przypada nam zwolnienie podatkowe jak i sporo innych spraw, jakie łączą się z podatkami. Jak już wcześniej było powiedziane nie jest to proste zadanie.

Pages