podatek

Opodatkowanie wynajmu oraz porady z nim związane

  • Posted on: 5 November 2019
  • By: addmean
mieszkanie
Source: www.morguefile.com
W kraju podczas wynajmu każdego lokum obowiązują konkretne wytyczne. Strony podpisujące umowę najmu powinny wiedzieć, że do ich obowiązków należy zapłata pewnych podatków. Biorąc pod uwagę opodatkowanie wynajmu należy przyznać, że prócz podatku głównego należy płacić podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek VAT – od towarów i usług, a dodatkowo podatek od nieruchomości. Strony muszą być świadome tego, że gdy się nie wywiążą z zapłaty ciążącego na nich obowiązku zapłaty mogą spodziewać się bardzo nieprzyjemnych konsekwencji w formie stawek podatkowych. Opodatkowanie wynajmu oraz możliwe kary za brak zapłaty rozliczają określone organy podatkowe.

W internecie można załatwić rzeczywiście wiele, także rozliczyć pit. Przekonaj się, w jaki sposób!

  • Posted on: 17 July 2019
  • By: addmean
kolejka do urzędu skarbowego
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Internet zyskuje coraz znaczniejszą popularność, także w naszym kraju. Obecnie za pośrednictwem tego komfortowego narzędzia można załatwić doprawdy wszystko! W sieci dokonuje się zakupów, ogląda się filmy oraz seriale, zawiera znajomości i czyta o wielu interesujących rzeczach. Za pomocą sieci można także rozliczyć podatek, co jest rozwiązaniem bardzo komfortowym i oszczędzającym czas.

Główne sposoby prowadzenia księgowości w niewielkich firmach.

  • Posted on: 16 June 2019
  • By: addmean
prowadzenie firmy
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Nawet jednoosobowa, malutka firma systematycznie musi rozliczać się z zusem oraz urzędem skarbowym. Zależnie od charakteru działalności i wybranego sposobu prowadzenia firmy mogą to być różne zobowiązania, bo inne podatki płacić będzie osoba która się rozlicza w formie ryczałtu, a inne jeśli ktoś zdecyduje się na rozliczanie w formie książki. Jednak w każdej sytuacji te podatki i składki należy policzyć, i to należy zrobić dobrze, żeby uniknąć za jakiś czas niepotrzebnego tłumaczenia się w urzędach.

Co to jest płaca brutto, przychód i jakie są składki zus a także co trzeba wiedzieć o przepisach prawa pracy?

  • Posted on: 11 June 2019
  • By: addmean
zgłoszenie do zus
Author: Joel Bombardier
Source: http://www.flickr.com
Bez względu na to czy jesteś pracownikiem czy pracodawcą trzeba zapoznać się z regułami prawa pracy. Warto dowiedzieć się na jakich zasadach się wykonuje pracę, i jak obliczyć swoje wynagrodzenie.
Wynagrodzenie zapisane w umowie o pracę to wynagrodzenie brutto, czyli płaca brutto. Wartość ta jest z kolei podstawą naliczania podatku dochodowego a także składki na ubezpieczenie społeczne. Po ich naliczeniu pozostaje nam do wykorzystania wynagrodzenie netto, czyli pieniądze, które to są przesyłane na konto pracownika.

Ważkie i użyteczne informacje na temat legitymacji ubezpieczeniowych, odliczeń ZUS i wystawiania faktur

  • Posted on: 13 April 2019
  • By: addmean
rozliczenia
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Legitymacja ubezpieczeniowa została już jakiś okres temu zlikwidowana przez ZUS. Współcześnie pracodawca musi każdego miesiąca dostarczać dokument, jaki potwierdza, iż mamy ubezpieczenie. Powinno się o tym pamiętać, albowiem teraz to od pracodawcy mamy żądać dowodu ubezpieczenia oraz dowodu na to, iż składki na ubezpieczenie są regularnie odprowadzane. Jednak brak takiego dokumentu nie może być powodem nie przyjęcia pacjenta do lekarza. Jeżeli wybieramy się do doktora i nie mamy takiego dokumenty, to powinnyśmy dostarczyć go w ciągu siedmiu dni.

Pages