normy

Czym jest umowa o zakazie konkurencji oraz kiedy zachodzi przedawnienie zobowiązania podatkowego?

  • Posted on: 13 September 2021
  • By: addmean
Umowa biznesowa
Author: Startup Registry
Source: http://www.flickr.com
Umowa o zakazie konkurencji mówi o tym, iż pracownik nie może kierować wobec chlebodawcy żadnej aktywności konkurencyjnej. Nie może też niewątpliwie wykonywać pracy w ramach stosunku pracy dla podmiotu, jaki prowadzi taką samą działalność. Pracownikowi należy się zadośćuczynienie za dochowanie zakazu. W Internecie zdołamy odszukać mnóstwo orientacyjnych umów o zakazie konkurencji i formularzy, z których możemy skorzystać.

W jakich okolicznościach stosuje się zapisy prawa cywilnego? O jakich sprawach pamiętać?

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
buty
Author: VIVOBAREFOOT
Source: http://www.flickr.com
Prawo cywilne to zespół norm prawnych, jakie są odpowiedzialne za regulowanie stosunków pomiędzy podmiotami prawa prywatnego. Właśnie to wyróżnia te normy prawa cywilnego, iż regulowane są stosunki między autonomicznymi podmiotami, jakie samodzielnie kształtują relacje pomiędzy sobą.

Jaki radca prawny we Wrocławiu jest najlepszy?

  • Posted on: 31 October 2020
  • By: addmean
prawnik
Author: Michael
Source: http://www.flickr.com
Nie każdy zna się na ustawach, ale każdy musi pamiętać o tym, że żyjąc w konkretnym świecie należy stosować się do norm, które obowiązują. Najważniejsze, to próbować nie robić głupstw. Ważne żeby mieć umiar. Wtedy na sto procent uda nam się nawet bez ogromnej wiedzy w zakresie prawa przeżyć życie w taki sposób, że nie będzie trzeba szukać radcy prawnego. Niestety najczęściej zdarza się tak, że radca prawny Wrocław bywa poszukiwany w trybie natychmiastowym.

Czym jest ISO oraz jakie są dzisiaj podstawowe zadania tej międzynarodowej organizacji?

  • Posted on: 23 June 2017
  • By: addmean
szkolenie iso
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Jakość ma dzisiaj istotne znaczenie. Nie można się temu dziwić, gdyż wszyscy klienci wolą wybierać najlepsze produkty oraz nowoczesne usługi. ISO to organizacja, która w istotnej mierze decyduje o tym, jak wygląda współczesny rynek.