narzędzia

Profesjonalna obróbka betonu i wypożyczalnia elektronarzędzi. O czym warto wiedzieć?

  • Posted on: 19 September 2020
  • By: addmean
betoniarka
Author: rkimpeljr
Source: www.flickr.com
W skład obróbki betonu przeważnie wchodzi frezowanie oraz szlifowanie betonu. Frezowanie stosuje się wtedy, gdy konieczne jest usunięcie zdegradowanych warstw betonu oraz jego wyrównanie, czyszczenie i profilowanie. Zezwala to na uzyskanie czystej, niczym nie zabrudzonej nawierzchni betonu, którą później wolno poddać innym zabiegom.

Niezbędnik każdego profesjonalnego stolarza, czyli co musi odnaleźć się w warsztacie stolarskim

  • Posted on: 16 September 2020
  • By: addmean
starszy stolarz przy pracy
Author: Marco Enzo Squillacioti
Source: http://www.flickr.com
Stolarz to rzemieślnik, który zajmuje się wykonywaniem mebli drewnianych, i także ich konserwacją, montowaniem lub malowaniem. Praca stolarza wymaga dobrych umiejętności zawodowych, między innymi dużych umiejętności manualnych, a także umiejętności wykonywania i odczytywania rysunków technicznych. Stolarz musi też cechować się pewnymi istotnymi zaletami, takimi jak na przykład sumienność, odpowiedzialność i wytrwałość.

Mogłoby się wydawać, że przenoszenie ciężkich ładunków wymaga skomplikowanych rozwiązań. Tymczasem, przeważnie wykorzystuje się w tym celu przenośniki rolkowe.

  • Posted on: 15 September 2020
  • By: addmean
Regały magazynowe
Przenośniki rolkowe umożliwiają bliski transport ciężkich ładunków. Biorąc pod uwagę taką a nie inną nawierzchnię taśm rolkowych, przenoszone ciężary mają zazwyczaj dosyć nieskomplikowany kształt. Przewożone są przede wszystkim skrzynie, pudła, worki, paczki, plastikowe pojemniki itp. Cenną cechą przenośników jest możliwość modyfikowaniaich budowy. Przez to można dowolnie zmieniać ich długość lub poziom wysokości. W fabrykach przenośniki rolkowe tworzą skomplikowany system połączonych ze sobą taśm.

Z jakiego powodu często nie opłaca się nam reperować naszego urządzenia?

  • Posted on: 9 July 2020
  • By: addmean
pokój dziecka
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
Obecnie funkcjonujemy w czasach, kiedy często w wypadku jakiejś usterki w większym stopniu opłaca się nam nabyć nowe urządzenie, niż reperować obecne. Zazwyczaj specjalista wskazuje naprawę np. telefonu wykorzystując oryginalnych części, ale te potrafią kosztować prawie tyle samo, co całe urządzenie.


Taka groteskowa w pewnym sensie okoliczność jest w dużej mierze spowodowana tym, że producenci stosują tzw. zasadę planowanego czasu użytkowania.

Pierwsze kroki wytapiania metali. Od epoki brązu do dnia dzisiejszego i osiągnięć takich jak kowalstwo artystyczne

  • Posted on: 9 April 2020
  • By: addmean
kowal robiący nierdzewne balustrady
Author: Lennart Tange
Source: http://www.flickr.com
Początek historii używania metali przez człowieka określa się na lata 3400 p.n.e, otwierający erę brązu. Poprzedzająca ją era kamienia cechowała się jak sama nazwa wskazuje używaniem prostych kamiennych narzędzi.

Pages