Księgowość

Zostać VAT-owcem – plusy i minusy

  • Posted on: 8 April 2020
  • By: addmean
VAT
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Zakładając działalność gospodarczą, musimy zadecydować, czy będziemy płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma korzyściami, ale też może być to rozwiązanie zupełnie nieopłacalne – wszystko zależy od specyfiki danej firmy.Działalność gospodarcza VAT jest opłacalna w głównej mierze wówczas, gdy wiemy, iż w firmie będziemy sporo inwestować w materiały albo w środki trwałe. Zakup produktów bez wartości VAT powoduje, iż wydatki są znacznie niższe. Bycie płatnikiem VAT umożliwia też współpracę z innymi korporacjami, które także są płatnikami VAT.

Czy powinniśmy wynajmować księgowego czy samemu zajmować się takiego typu zagadnieniami? Co będzie dla nas najlepsze?

  • Posted on: 31 July 2019
  • By: addmean
piękne duże mieszkanie
Author: University of Exeter
Source: http://www.flickr.com
W każdym przedsiębiorstwie obowiązkowa jest pomoc księgowego, dzięki jakiej firma jest w stanie normalnie funkcjonować. Dlaczego to tak bardzo ważne i jak sprawić, żeby rzeczywiście nasza księgowa obsługa była jak najbardziej profesjonalna.

Główne sposoby prowadzenia księgowości w niewielkich firmach.

  • Posted on: 16 June 2019
  • By: addmean
prowadzenie firmy
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Nawet jednoosobowa, malutka firma systematycznie musi rozliczać się z zusem oraz urzędem skarbowym. Zależnie od charakteru działalności i wybranego sposobu prowadzenia firmy mogą to być różne zobowiązania, bo inne podatki płacić będzie osoba która się rozlicza w formie ryczałtu, a inne jeśli ktoś zdecyduje się na rozliczanie w formie książki. Jednak w każdej sytuacji te podatki i składki należy policzyć, i to należy zrobić dobrze, żeby uniknąć za jakiś czas niepotrzebnego tłumaczenia się w urzędach.

Księgowość zewnętrzna – niezbędna, czy nie?

  • Posted on: 14 April 2019
  • By: addmean
księgowość
Wiele osób rozmyśla o własnym biznesie, lecz wizja regulowania podatków, składek, kontaktu z rozmaitymi urzędami jest na tyle zniechęcająca, że to marzenie zwykle nie zostaje urzeczywistnione. Dzisiaj wystarczy jednak zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym, by za niewysoką opłatę mieć głowę wolną od kwestii rachunkowych.

Na czym polega księgowość online - wady i zalety zarządzania przedsiębiorstwem za pomocą Internetu

  • Posted on: 19 December 2018
  • By: addmean
Zakupy online
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Posiadanie małej firmy jest związane nie tylko z realizowaniem projektów, lecz także z dużą ilością pracy z wszelkimi dokumentami, księgowością i rządzeniem płacami czy kadrami w wypadku małych i średnich działalności. Rzecz jasna jeśli jesteśmy firmą jednoosobową zależy nam, a by jak najwięcej formalności wykonać samemu. Przede wszystkim dlatego, że dzięki temu możemy rzeczywiście zaoszczędzić, poza tym przyśpieszy to działalność firmy, gdyż nie będziemy zamawiać usługi u firm zewnętrznych.

Pages