Księgowość

Zostać VAT-owcem – plusy i minusy

  • Posted on: 16 December 2020
  • By: addmean
VAT
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Rozpoczynając działalność gospodarczą, musimy zadecydować, czy chcemy być płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma udogodnieniami, ale także może być to rozwiązanie całkowicie nieopłacalne – wszystko zależy od specyfiki danego biznesu.Działalność gospodarcza VAT jest opłacalna zwłaszcza wówczas, kiedy wiemy, iż w firmie będziemy dużo inwestować w materiały lub w środki trwałe. Zakup produktów bez wartości VAT powoduje, że wydatki są znacznie mniejsze. Bycie płatnikiem VAT ułatwia też współpracę z innymi jednostkami instytucjonalnymi, które też są płatnikami VAT.

Księgowość zewnętrzna – niezbędna, czy nie?

  • Posted on: 15 December 2020
  • By: addmean
księgowość
Wiele osób marzy o własnej firmie, ale wizja regulowania podatków, składek, kontaktu z rozmaitymi instytucjami jest na tyle straszna, że to marzenie nierzadko nie zostaje urzeczywistnione. W dzisiejszych czasach wystarczy jednak zdecydować się na współpracę z księgowym, żeby za niedużą opłatę mieć głowę wolną od kwestii finansowych.

Wyegzekwowanie długu od dłużnika, na co trzeba zwrócić uwagę?

  • Posted on: 13 November 2020
  • By: addmean
firma
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Odbieranie kosztów od zleceniodawców w licznych przypadkach wymaga interwencji organów państwowych. Główną opcją do dostania należności od dłużnika jest tytuł egzekucyjny. Jest to urzędowe pismo pełnie określające istnienie oraz rodzaj długu lub zamiennika (ekwiwalent), jaki dłużnik powinien zapłacić wierzycielowi.

Na czym polega księgowość online - wady i zalety zarządzania przedsiębiorstwem za pomocą Internetu

  • Posted on: 16 October 2020
  • By: addmean
Zakupy online
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Prowadzenie niewielkiej firmy wiążę się nie tylko z realizowaniem projektów, lecz także z dużą ilością pracy z fakturami, księgowością i rządzeniem płacami czy zasobami ludzkimi w wypadku małych i średnich przedsiębiorstw. Rzecz jasna jeżeli jesteśmy firmą składającą się z jednej osoby zależy nam, a by jak najwięcej zadań wykonać samodzielnie. Po pierwsze dlatego, że dzięki temu możemy naprawdę zmniejszyć koszty, dodatkowo usprawni to działalność przedsiębiorstwa, ponieważ nie będziemy zlecać usługi u firm zewnętrznych.

Czy powinniśmy wynajmować księgowego czy samemu zajmować się takiego typu zagadnieniami? Co będzie dla nas najlepsze?

  • Posted on: 31 July 2019
  • By: addmean
piękne duże mieszkanie
Author: University of Exeter
Source: http://www.flickr.com
W każdym przedsiębiorstwie obowiązkowa jest pomoc księgowego, dzięki jakiej firma jest w stanie normalnie funkcjonować. Dlaczego to tak bardzo ważne i jak sprawić, żeby rzeczywiście nasza księgowa obsługa była jak najbardziej profesjonalna.

Pages