Księgowość

Na czym polega księgowość online - wady i zalety zarządzania przedsiębiorstwem za pomocą Internetu

  • Posted on: 16 October 2020
  • By: addmean
Zakupy online
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Prowadzenie niewielkiej firmy wiążę się nie tylko z realizowaniem projektów, lecz także z dużą ilością pracy z fakturami, księgowością i rządzeniem płacami czy zasobami ludzkimi w wypadku małych i średnich przedsiębiorstw. Rzecz jasna jeżeli jesteśmy firmą składającą się z jednej osoby zależy nam, a by jak najwięcej zadań wykonać samodzielnie. Po pierwsze dlatego, że dzięki temu możemy naprawdę zmniejszyć koszty, dodatkowo usprawni to działalność przedsiębiorstwa, ponieważ nie będziemy zlecać usługi u firm zewnętrznych.

Wyegzekwowanie długu od dłużnika, na co trzeba zwrócić uwagę?

  • Posted on: 15 September 2020
  • By: addmean
firma
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Zwrot pieniędzy od zleceniodawców w licznych przypadkach wymaga włączenia się różnych organów wykonawczych. Najczęściej przesłanką do dostania należności od wierzyciela jest tytuł egzekucyjny. Jest to sądowe pismo jasno potwierdzające funkcjonowanie oraz rodzaj długu lub zamiennika (ekwiwalent), jaki dłużnik musi przekazać wierzycielowi.

Zostać VAT-owcem – plusy i minusy

  • Posted on: 8 April 2020
  • By: addmean
VAT
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Zakładając działalność gospodarczą, musimy zadecydować, czy będziemy płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma korzyściami, ale też może być to rozwiązanie zupełnie nieopłacalne – wszystko zależy od specyfiki danej firmy.Działalność gospodarcza VAT jest opłacalna w głównej mierze wówczas, gdy wiemy, iż w firmie będziemy sporo inwestować w materiały albo w środki trwałe. Zakup produktów bez wartości VAT powoduje, iż wydatki są znacznie niższe. Bycie płatnikiem VAT umożliwia też współpracę z innymi korporacjami, które także są płatnikami VAT.

Czy powinniśmy wynajmować księgowego czy samemu zajmować się takiego typu zagadnieniami? Co będzie dla nas najlepsze?

  • Posted on: 31 July 2019
  • By: addmean
piękne duże mieszkanie
Author: University of Exeter
Source: http://www.flickr.com
W każdym przedsiębiorstwie obowiązkowa jest pomoc księgowego, dzięki jakiej firma jest w stanie normalnie funkcjonować. Dlaczego to tak bardzo ważne i jak sprawić, żeby rzeczywiście nasza księgowa obsługa była jak najbardziej profesjonalna.

Główne sposoby prowadzenia księgowości w niewielkich firmach.

  • Posted on: 16 June 2019
  • By: addmean
prowadzenie firmy
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Nawet jednoosobowa, malutka firma systematycznie musi rozliczać się z zusem oraz urzędem skarbowym. Zależnie od charakteru działalności i wybranego sposobu prowadzenia firmy mogą to być różne zobowiązania, bo inne podatki płacić będzie osoba która się rozlicza w formie ryczałtu, a inne jeśli ktoś zdecyduje się na rozliczanie w formie książki. Jednak w każdej sytuacji te podatki i składki należy policzyć, i to należy zrobić dobrze, żeby uniknąć za jakiś czas niepotrzebnego tłumaczenia się w urzędach.

Pages