kraj

Jeśli ucierpieliśmy w wypadku drogowym, to warto zwrócić się do stowarzyszenia, które niesie pomoc ofiarom wypadków

  • Posted on: 24 October 2020
  • By: addmean
stos dokumentów w pudełku
Author: Andrea DG
Source: http://www.flickr.com
Ludzie, którzy zostali poszkodowani w wypadkach, posiadają wiele przywilejów, jednak nie zawsze o tym wiedzą. Dlatego też w kraju funkcjonuje dużo fundacji pomagających takim ludziom na różne sposoby.

Z jakiego powodu wynalazki i znaki towarowe są tak dużo warte, jakie są podstawowe sposoby ich prawnej ochrony.

  • Posted on: 8 June 2019
  • By: addmean
Wszelkie prawa zastrzeżone
W czasach, kiedy klienci coraz chętniej przy podejmowaniu decyzji o zakupach sugerują się marką, to znaki towarowe i loga osiągają naprawdę dużą wartość. Niektóre z nich obecnie wyceniane są na grube miliardy dolarów, i jednocześnie rozpoznawalne przez ludzi na całym świecie. Firmy niezwykle mocno dbają o swoje znaki, przede wszystkim chroniąc je przed możliwością użycia przez konkurencję, gdyż wiążą się z tym czasami naprawdę duże pieniądze. Jednym z podstawowych form ochrony, od jakich powinno się wręcz zaczynać wszelkie działania, będzie rejestracja znaku towarowego. Dzięki takiemu zgłoszeniu otrzymuje się prawo na wyłączność do korzystania ze danego znaku, a równocześnie pozbawia się tego prawa inne firmy. Sporo porad znajdziesz pod tym linkiem zarejestrowanie znaku zastrzeżonego. Dzięki temu w sytuacji, gdy któryś z innych podmiotów zacząłby stosować czyjeś logo czy znak firmowy, to będzie można wystąpić o odszkodowanie. Znaki towarowe zgłasza się na określony czas w odpowiednim urzędzie, w przypadku naszego kraju jest to urząd patentowy znak towarowy z siedzibą w Warszawie. Jeśli chcesz dowiedzieć się znacznie więcej kliknij urząd patentowy znak towarowy.

Wpływ obciążeń skarbowych na gospodarkę

  • Posted on: 13 April 2019
  • By: addmean
dotacje dla firm
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Każda firma opłaca różnego typu podatki - pośrednie oraz bezpośrednie. Ich poziom ma bardzo duży wpływ na kondycję gospodarek. Im większy jest poziom podatku, im obciążenia są większe, tym rozkwit gospodarczy będzie wolniejszy. Jednakże niemożliwe jest zupełne zrezygnowanie z obciążeń skarbowych, nieodzowne jest utrzymanie wojska i innych niezbędnych służb. Współcześnie w krajowym prawie daniny można podzielić na kilka typów podług różnych kryteriów. Jednym z nich może być kryterium płatnika. Płatnikiem może być osoba fizyczna bądź firma bądź też inna instytucja posiadająca prawną osobowość. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych reguluje jakie i w jaki sposób muszą być płacone podatki.

Jak przedstawia się droga do urzędu notariusza? Jakimi cechami powinna się charakteryzować taka osoba?

  • Posted on: 3 November 2018
  • By: addmean
notariusze toruń
Author: www.istockphoto.com
Source: www.istockphoto.com
Notariusz jest osobą, do której od czasu do czasu każdy potrzebuje pójść. Ma on rolę funkcjonariusza publicznego, który czuwa nad tym, aby dokumenty prawne będące w obiegu, były poprawnie sformułowane.