gospodarka

Interesujące informacje na temat budownictwa – historia piasku i jego zastosowanie na rynku.

  • Posted on: 9 July 2021
  • By: addmean
beton
Author: Groume
Source: http://www.flickr.com
Piasek od zarania był stosowany jako materiał budowlany, czy to przy tworzeniu skromnych lepianek czy jako jeden z składników spajających potężne budynki. Dziś jest stosowany głównie jako kruszywo lub, gdy jest właściwej jakości jako składnik w produkcji szkła.

Co zrobić by działania w polu nie okazała się orką na ugorze. Narzędzia i sprzęty oraz ich rzeczowe wykorzystanie.

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
pole wypielęgnowane przez kultywator
Author: Kathy Zinn
Source: http://www.flickr.com
Sądzi się, że robota w polu jest coraz mniej opłacalna. Dofinansowania dla rolników są coraz niższe, a opłaty na działalność całej gospodarki zwiększają się. Czy da się przeżyć tę sytuację?

Dobre promocje w sklepach przyciągną wielu nabywców

  • Posted on: 12 January 2021
  • By: addmean
promocje
Source: flickr.com
Nie od dziś wiadomo, że gdy pragniemy prowadzić jakąś własną firmę gospodarczą to wtedy dobrze jest bardzo szczegółowo przemyśleć działania, jakie pomogą nam ją rozwinąć. Wiadomo, iż nade wszystko w takim posunięciu i w takiej decyzji wyszukujemy pewnej stagnacji nie tylko pieniężnej, ale też przede wszystkim chcemy nie być wystawieni na przewlekłe poszukiwanie pracy i sporo innych nieprzyjemności z tym połączonych.

Wpływ obciążeń skarbowych na gospodarkę

  • Posted on: 11 December 2020
  • By: addmean
dotacje dla firm
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Każda firma opłaca różnego typu podatki - bezpośrednie i pośrednie. Ich poziom ma bardzo duży wpływ na kondycję gospodarek. Im większy jest poziom podatków, im obciążenia są większe, tym rozkwit gospodarczy jest wolniejszy. Jednakże niemożliwe jest zupełne zrezygnowanie z obciążeń fiskalnych, koniecznie jest utrzymanie wojska i innych niezbędnych służb. Obecnie w naszym prawie daniny możemy podzielić na parę rodzajów według rozmaitych kryteriów. Jednym z nich jest kryterium płatnika. Może być nim osoba fizyczna bądź firma albo też inna instytucja mająca prawną osobowość. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych reguluje które i w jaki sposób winny być płacone podatki.

Inwestycje mieszkaniowe, sprzedaż i wynajmowanie kwater w Polsce

  • Posted on: 27 November 2020
  • By: addmean
nowe mieszkanie
Author: Nico Kaiser
Source: http://www.flickr.com
Żyjemy w okresie, w których obecny jest rozkwit międzynarodowej gospodarki. Fakt ten wpływa także na sytuację w Polsce. Obywatele stają się bardziej bogaci. Polepsza się także sytuacja na rynku działek. Sprzedaje się coraz więcej kwater. Takie zdarzenie występuje szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich, które są zgromadzeniem miejsc pracy. Mieszkańcy zaczynają na robienie inwestycji i kupują kwatery.

Pages