dokumenty

Wyegzekwowanie długu od dłużnika, na co trzeba zwrócić uwagę?

  • Posted on: 7 October 2021
  • By: addmean
firma
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Odbieranie kosztów od dłużników w częstych przypadkach wymaga włączenia się sądu. Przeważnie przesłanką do uzyskania należności od dłużnika jest tytuł egzekucyjny. Jest to formalne orzeczenie jasno określające funkcjonowanie oraz typ długu lub zamiennika (ekwiwalent), jaki dłużnik powinien przekazać wierzycielowi.

Księgowość zewnętrzna – niezbędna, czy nie?

  • Posted on: 4 September 2021
  • By: addmean
księgowość
Wiele osób rozmyśla o własnej firmie, ale konieczność regulowania podatków, składek, kontaktu z różnymi instytucjami jest na tyle straszna, że to marzenie nierzadko nie zostaje spełnione. Dzisiaj wystarczy jednak podjąć współpracę z księgowym, aby za niedużą opłatę mieć głowę wolną od zagadnień finansowych.

Rozliczne migracje są powodem ustalania konkretnych regulaminów na temat uprawnień obcokrajowców w danym państwie

  • Posted on: 23 June 2021
  • By: addmean
człowiek
Author: Zuerichs Strassen
Source: http://www.flickr.com
Obecnie pomimo znacznego rozwoju cywilizacyjnego i technologicznego migracje wciąż występują. Niezmiernie często mają one charakter zarobkowy i osoby przeprowadzające się do jakiegoś kraju osiadają się tam na zawsze. Oczywiście wyjątkowo istotne jest, żeby wszystko działo się prawnie, ponieważ wyłącznie wtedy dopuszczalne będzie podjęcie zatrudnienia na jakimś stanowisku w danym kraju.

Czym kierować się, aby móc przesyłać możliwie tanio przesyłki kurierskie? – pożyteczne informacje

  • Posted on: 19 June 2021
  • By: addmean
Przesyłki kurierskie
Author: Jason Lawrence
Source: http://www.flickr.com
Współpraca ze sprawnie prosperującą firmą kurierską to podstawa, zwłaszcza wówczas, gdy w naszej działalności opieramy na produktach, które muszą być eksportowane bądź importowane zza granicy. W tym wypadku bezproblemowa wymiana między państwami jest konieczna. Czym kierować się, aby móc przesyłać jak najtaniej przesyłki kurierskie?

Pages