budynek

Inwestycje budowlane - aspekty prawne

  • Posted on: 14 September 2021
  • By: addmean
Każdy człowiek na pewnym etapie życia wysnuwa wniosek, że chciałby mieć własne mieszkanie a może i dom. Gdy już podejmiemy decyzję zaczyna się zawiły proces nabywania lub stawiania domu. Wielu ludzi obecnie decyduje się na kupienie lokalu od dewelopera. W każdej z tych sytuacji warto zapoznać się z przepisami, jakie regulują tę dziedzinę.

Niedrogi, a zarazem solidny i piękny garaż, czyli życzenia przeciętnych właścicieli samochodów

  • Posted on: 9 February 2021
  • By: addmean
garaż
Author: Marcus Balcher
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli mieszkamy w domu wzniesionym kilkadziesiąt lat temu, to na pewno każdego dnia doświadczamy niedogodności związanych z niedostateczną liczbą gniazdek. O ile niegdyś nie korzystaliśmy na masową skalę z tylu urządzeń AGD, to dziś w pomieszczeniach mieszkalnych, a zwłaszcza w kuchni potrzebujemy co najmniej parę takich gniazdek.

Świat w kawałkach, czyli zawsze coś jesteśmy w stanie z niego zbudować. Bo elementy są wszędzie, które należy poskładać

  • Posted on: 9 October 2020
  • By: addmean
Samochód BMW
Author: ralev_com
Source: http://www.sxc.hu
Nasz świat się składa z wielu małych uszczelek, kabelków, czy smarów, które poskładane ze sobą, stanowią uporządkowaną całość. Ta ciekawa gra słów jest zamierzona, gdyż odkrywa więcej prawdy niż przydługie wywody. Świat to po prostu zestaw małych śrubek, które pasują do siebie w określony sposób. To nic innego, jak znajdujące swoje miejsce elementy, jedne bardziej trafne, drugie mniej, ale na pewno są niezbędne, żeby wszystko mogło dziać się normalnie. Nie da się jednakowoż żyć w świecie, w którym reguł i porządku jest jak na lekarstwo.

Na co należy kierować uwagę zakupując mieszkanie od dewelopera?

  • Posted on: 6 October 2020
  • By: addmean
mieszkanie
Author: Future PR
Source: Future PR
Wielu kupujących cztery kąty preferuje te nowe. Tej skłonności sprzyja również program Mieszkanie dla Młodych, który pozwala otrzymać dopłatę tylko do nieruchomości z rynku pierwotnego. Przed transakcją warto jednak przeprowadzić dokładną analizę. Jak pokazuje doświadczenie śpieszenie za okazjami nie zawsze gwarantuje udany zakup. Na co musimy zwracać uwagę, żeby nie dać się naciągnąć? Decydując się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym częstokroć dajemy się skusić pociągającym cenom, pięknym wizualizacjom i obietnicom deweloperów. Dobrze jest jednak zachowywać zdrowy rozsądek oraz dokładnie sprawdzić inwestycję, nim złożymy sygnaturę na umowie przedwstępnej.

Pages