Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Co możesz zrobić z jabłek

  • Posted on: 18 March 2022
  • By: addmean
Smaczne i niskokaloryczne jabłka można jeść do woli na surowo. Równie dobrze sprawdzają się w przetworach, a również deserach i potrawach wytrawnych. Jak spożytkować jabłka w kuchni? Przedstawiamy pomysły na dania oraz przetwory z jabłek.


detektyw
Author: Miran Rijavec
Source: http://www.flickr.com


„Cudze czcicie, własnego nie znacie” - informuje stare powiedzenie. I jest w nim wiele racji, bo mimo iż jabłka są jednymi z najsmaczniejszych owoców, to nader chętnie sięgamy po egzotyczne. Zwiastunem akcji „jedz jabłka” był wąż, który skusił Ewę do skonsumowania owocu. Konsekwencje tego nierozważnego kroku znamy. Obecnie, wiele lat po tym wydarzeniu, wymiar akcji zainicjowanej przez gada może być inny – nie przeniesie nas od razu do raju, ale może niezwykle poważnie wpłynąć na stan zdrowia, nastroju oraz nakłonić do bardziej intensywnej roboty na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, jak też pięknie wpisać się w bieg tak atrakcyjnych oraz modnych dążności narodowościowych. W końcu jabłko to nasz skarb, narodowy owoc. Jest dookoła czego się skupiać. O ile okoliczna hurtownia owoców (Świeży Owoc) oferuje parę gatunków jabłuszek - koniecznie skosztuj każdego.


Co można zrobić z jabłuszek? Mus jabłkowy – idealny dla dzieci nieomal w każdym wieku, dołączać go możesz do kleików, serków, klusek, konsumować na deser, na przykład zamiast tego ze sklepowych słoików.

Jeśli omawiana problematyka jest dla Ciebie użyteczna, przeczytaj poza tym więcej szczegółów lampytanie.pl tutaj - te informacje także nie mogą pozostać pominięte.

Dla dorosłych przydaje się jako nadzienie do naleśników, dodatek do jogurtów i serów. Dżem z jabłek – wykorzystanie jednakowo jak wyżej, a także na kanapki.

Zajmują Cię różnego rodzaju fachowe artykuły? Zatem kliknij tutaj (https://e-hunter.pl/przysmaki-dla-psa) i czytaj nasze następne teksty na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Konfitura jabłkowa – jw. jak też do kruchych ciastek czy drożdżowej babki jak też do poobiedniej herbaty (Świeży Owoc). Sok z jabłuszek – nie trzeba chyba nikogo uświadamiać – lepszy i tańszy aniżeli ten ze sklepu.
Po dołączeniu do niego wody , soku z cytryny, mięty albo natki pietruszki, joty miodu możesz z niego robić naprawdę doskonałe napoje (w wersji pasteryzowanej będzie zasobem napitków na zimę). Producenci jabłek oferują jabłuszka w przeróżnych odmianach, warto więc popróbować różnych ich rodzajów.