Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Kultywowane od dawna ideały harcerskie nadal są żywe i przekazywane kolejnym generacjom

  • Posted on: 7 October 2019
  • By: addmean
Wyjątkowo dużo ludzi uprawiających turystykę pieszą było dawniej związanych z harcerstwem. Obecnie jako dojrzali ludzie pragną zaszczepić swoją miłość do pieszych wędrówek w swoich pociechach. Wyjeżdżają z nimi w Bieszczady lub w Tatry i pokazują okolice, które zwiedzali, gdy byli dziećmi.

Ideały harcerskie są obecne od wielu lat oraz są wyznawane przez następne pokolenia. Symbolem tej organizacji od kilkudziesięciu lat jest lilijka harcerska. Jej zarys wziął się od zakończenia namagnesowanej igły busoli, która oznaczała północ. Pełni ona w harcerstwie bardzo ważną funkcję, wskazuje harcerzom właściwą ścieżkę, po której powinni iść, aby żyć w zgodzie z wyznawanymi przez harcerstwo ideałami, takimi jak naród, nauka oraz cnota.
obóz
Author: Lwp Kommunikáció
Source: http://www.flickr.com
Standardowa lilijka harcerska jest również członem krzyża harcerskiego, przyszytego zwyczajowo nad lewą kieszenią mundurku.

Równie intrygujący artykuł przedstawiany jest tu, więc odkryj witrynę i sprawdź, jakie informacje tam znajdziesz. One również Cię zainteresują.

Czytaj dalej Na tradycjach harcerstwa wychowało się kilka pokoleń, i to one obecnie przekazują je maluchom. Nieraz więc nabywają nosidełka turystyczne i wyjeżdżają na wędrówki po górach czy łąkach, opowiadając maluchom historie sprzed lat.Obecnie harcerstwo prawdopodobnie nie jest tak popularne, jak było kiedyś. Aczkolwiek ciągle stosunkowo dużo maluchów, nieraz namawianych przez starszych, przyłącza się do tego ruchu, a lilijka harcerska wciąż wytycza drogę nowym pokoleniom, które chcą żyć zgodnie ze wspomnianymi wcześniej normami. Nie dziwi więc, że na górskich trasach da się spotkać nierzadko dorosłych, dawnych harcerzy, wyposażonych w nosidełka turystyczne, w których trzymają swoje pociechy. Strona z nosidełkami dla dzieci.
Przypuszczalnie harcerstwo nie będzie liczyło w przyszłości aż tylu członków co kiedyś, jednak nadal jest ruchem wyjątkowo ciekawym. Tym bardziej, że wyznawane tam wartości są ponadczasowe i jest w stanie się do nich odnieść właściwie każdy. W dodatku należące do harcerstwa maluchy mają możliwość poznać wiele niebanalnych osób oraz nauczyć się praktycznych umiejętności, które w przyszłości im się przydadzą. Nie bez znaczenia jest też to, że częste obozy z rówieśnikami ułatwią młodym harcerzom zbudowanie przyjaźni nierzadko trwających przez całe życie.