Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Ogarnianie podatków w naszym kraju. Porady jak wyliczać podatek.

  • Posted on: 27 January 2019
  • By: addmean
Wszyscy dobrze wiemy, że jest mnóstwo ludzi, którzy potrzebują pomocy. Nie wszyscy jednak posiadamy duże pieniądze na to, by dać radę pomóc non stop. Ale jest taki czas w roku, że jesteśmy w stanie pomóc, tak rzeczywiście nie sięgając do portfela.

Trzeba jedynie przy rozliczaniu PIT-u wypełnić rubrykę, gdzie określamy fundację, na którą zostanie przekazany 1 procent z naszego rozliczenia. To bardzo miły gest, który może bardzo pomóc ludziom potrzebującym, a często bywa, że ich uratować. Jeśli więc do tej pory oddawaliśmy PIT nie wypełniając rubryki dotyczącej oddania 1% na szlachetny cel, to warto to odmienić. Bo jeśli nic nas to nie kosztuje to, czemu nie mielibyśmy wspierać osób potrzebujących. Ten raz do roku można to zrobić, bez jakichkolwiek kosztów, więc nie ma się, nad czym zastanawiać. Najważniejsze to pamiętać, bo wielu ludzi najzwyczajniej w świecie zapomina o tym, że możemy odpisać ten jeden procent, dlatego da się zauważyć mnóstwo reklam w telewizji, ale również w Internecie, które przedstawiają, że oddanie 1 % nic nie kosztuje, a naprawdę staje się realną pomocą. Więcej na temat przeczytasz na stronie tutaj.Właściwie rozliczony PIT

Wiele ludzi ma ochotę pomagać, ale często nie za bardzo wiemy jak. Często brak nam czasu, a często brakuje nam też środków na to, by komuś pomóc. Jest jednak możliwość, by pomóc i to zupełnie realnie. Mianowicie możemy przekazać 1% z naszego podatku na fundację albo na konkretną osobę, jednego z podopiecznych jakiejś fundacji. A jak przekazać 1%? Otóż wystarczy w swoim PICIE wypisać odpowiednie rubryki. Nie jest to trudne i zajmuje jedynie moment. Musimy tylko mieć świadomość, na jaką fundację chcemy przeznaczyć pieniądze. Warto, więc spojrzeć na PIT i wypisać niezbędne pola. Przez, co osoby , które tego potrzebują dostaną realne pieniądze. A jak wiadomo jest to niesamowicie istotne. Kiedy chcemy, by świat był fajniejszy musimy pamiętać o takich gestach. Bo tego rodzaju pomoc jest rzeczywiście bardzo dobrą sprawą i ludzie rzeczywiście sporo na tym zyskają, a nas wypełniających deklarację podatkową, nic a nic tego typu darowizna nie kosztuje. Jeśli więc nie wiemy jak wspierać w ciągu roku, a została przekroczona przez nas kwota wolna od podatku, to nie zapominajmy, że 1% możemy przeznaczyć na wybraną instytucję.