Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Pracujesz? Pamiętaj o rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym - poznaj, jakie masz obowiązki skarbowe

  • Posted on: 3 July 2020
  • By: addmean
W każdym państwie – również u nas – obowiązuje dokładnie określone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby zatrudnione oficjalnie i tym samym zarabiające obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Pominięcie tego obowiązku zawsze związane jest z ryzykiem poważnych kłopotów. Bardzo dużo osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Tymczasem wystarczy pobrać program z globalnej sieci komputerowej.
Jak wypełnić PIT to pytanie, które dzisiaj nie ma już tak ogromnego znaczenia. Trzeba bowiem wiedzieć, że od kilku lat dostępna jest opcja rozliczania się z Urzędem Skarbowym za pośrednictwem Internetu. Trzeba tylko pobrać odpowiedni program – od stycznia nowego roku będzie to program PIT 2015. Jego wypełnienie jest rzeczywiście bardzo proste Program ma intuicyjny interfejs, a dodatkowo silnie rozbudowaną opcję wsparcia. Rozliczając się z fiskusem przy pomocy aplikacji PIT 2015, można być pewnym, że wszystko będzie miało miejsce w zgodzie z obowiązującymi przepisami.
pit
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com


Program został stworzony tak, aby z jego obsługą nie mieli problemów nawet ci, którzy nie posiadają wiedzy z zakresu podatków i finansów. Każda kolumna jest dokładnie opisana, a aplikacja podpowiada nam, co trzeba w określone kolumny wprowadzić. Równocześnieniezwykle dokładnie sprawdza, czy nie wprowadzamy nieprawidłowych liczb (sprawdź na stronie). Jeśli wpisana przez nas wartość jest niemożliwa, program z miejsca to wyłapie i nie pozwoli na wysłanie formularza. Za sprawą tego wszyscy ci, którzy zdecydowali się na rozliczenie z Urzędem Skarbowym za pośrednictwem Internetu mogą mieć pewność, że nie wyślą formularza PIT , w którym znalazły się błędy. Pozwala to poczuć się pewniej oraz bezpieczniej. Wszak z fiskusem nie ma żartów.
Internet to bez wątpienia ogromne osiągnięcie techniczne. Obecnie za jego pośrednictwem można nawet wysyłać zeznania podatkowe do Urzędu Skarbowego. To wielkie ułatwienie, które umożliwia zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Aby bowiem za pośrednictwem Internetu dostarczyć wypełniony formularz PIT, nie należy nawet wychodzić z domu. Wszystko można wykonać, siedząc komfortowo w fotelu i sącząc ulubioną kawę bądź herbatę. Do tego otrzymuje się potwierdzenie akceptacji formularza i ma się pewność, że wszystko zostało wypełnione w nim właściwie. A wszystko po to żeby rozliczenie z fiskusem przestało być wreszcie czymś, czego mieszkańcy naszego państwa się bardzo boją.