Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Ferie na koniu - czy warto?

  • Posted on: 28 January 2020
  • By: addmean
Jazda konna posiada tak wiele zalet, że trudno je wszystkie wyszczególnić i zliczyć. Wpływa ona bardzo dobrze nie tylko na nasze ciało, lecz także na psychikę. Warto także wspomnieć o jej terapeutycznych właściwościach, co z pewnością oddziałuje na wziętość tej dziedziny.


biały koń
Source: morguefile.com
Oprócz oddziaływania na sferę fizyczną człowieka, pobudzanie bez mała wszystkich mięśnie sylwetki, kształtowanie odpowiedniej postawy, poprawa wydolności serca i całościowej kondycji, a również obniżanie ciśnienia i napięć związanych ze stresem, jazda konna oddziałuje również na sferę psychiczną. Jazda konna wzmacnia pewność siebie, kształtuje temperament, rozwija zdolności współdziałania w grupie i obowiązkowość. Podstawową wartością jeździectwa jest możność przestawania z ładnymi i dystyngowanymi zwierzakami, którymi są konie. Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest bezdyskusyjnym faktem. Nie tylko wielbiciele wierzchowców decydują się na uprawianie jeździectwa. W trakcie jazdy konnej pracują nie tylko mięśnie ud, łydek, lecz również i górne serie mięśni. Oprócz tego jazda konna bardzo dobrze relaksuje i rozciąga mięśnie, co oczywiście pozytywnie wpływa na każdą sylwetkę. Jazda konna wskazana jest dla tych, którzy borykają się z przeróżnymi kłopotami zdrowotnymi - jak znaleźć cennik jazdy konnej (jak znaleźć cennik jazdy konnej).


koń z właścicielką
Author: Aaron Jenkin
Source: http://www.flickr.com
Nauka jazdy konnej pomocna jest w hipoterapii, jaka jest wykorzystywana w przypadku ludzi niepełnosprawnych, ćwiczeniach przy defektach postawy. Delikatne, bujające ruchy, jakie sprawia koń w stępie relaksują mięśnie i jednocześnie wymuszają dobrą postawę. W trakcie jazdy mięśnie ulegają rozluźnieniu, napięciu, również wzmocnieniu, co sprawia, że defekty sylwetki jest możliwość zatrzymać i zbudować mięśnie do utrzymania zgodnego skonfigurowania. Jazda konna oddziałuje również świetnie na poprawę pracy układu krążenia, oraz oddechowego. Wszystko to odbywa się niezwykle delikatnie i sukcesywnie, w związku z tym terapia potrzebuje czasu, jednak efekty są prawie murowane. Cennik za naukę jazdy konnej jest niezwykle zróżnicowany. Powinno się jednak zapłacić, by skorzystać z nieograniczonej ilość korzyści i zadowolenia, które zapewnia jazda konna - czy nauka jazdy konnej jest zdrowa (czy nauka jazdy konnej jest zdrowa).