Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Jak grać na giełdzie żeby stać się milionerem czyli podstawowe informacje o tym, jak inwestować w papiery wartościowe.

  • Posted on: 12 July 2018
  • By: addmean
Giełda od kiedy tylko powstała budzą wiele emocji. Każdy, kto bardziej o niej myśli marzy o ogromnych pieniądzach, jakie się urodziły na handlu papierami wartościowymi. Rzeczywiście na giełdzie można zarobić, i to czasami dość dużo. Co prawda okres szybkich fortun, jak miało to miejsce na samym początku działalności najprawdopodobniej już dawno przeminął, lecz w dalszym ciągu zachowaniu pewnych zasad można nieźle zarobić.

giełda
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Należy przy tym zaakcentować znaczenie tych zasad, gdyż niestety smutna rzeczywistość jest taka, że większość grających jednak na giełdzie traci. Spora ich część nawet uważa się za wspaniałych graczy, doskonale znających wszystkie tajniki parkietu, lecz ich wyniki finansowe mówią o czymś zupełnie innym. W praktyce trudno się zupełnie zabezpieczyć przez niebezpieczeństwem, bo niestety zarabianie na giełdzie cały czas się będzie wiązać z ryzykiem - Ale dzięki mądrym, rozsądnym działaniom można tego typu ryzyko zmniejszyć, a co za tym idzie zmniejszyć ryzyko utraty swoich środków. Podczas inwestowania na giełdzie fundamentalne znaczenie będzie miał moment, w którym dokonuje się zakupu papierów. Ci, którzy tracą swoje pieniądze po to, żeby ktoś inny mógł je zyskać przeważnie kupują właśnie nie w takim czasie, jak należy. Co prawda zasadę o tym, że trzeba kupować gdy ceny są mniejsze a sprzedawać jak wysokie znają wszyscy, ale wykorzystanie jej w praktycznym działaniu jest całkowicie inne.papiery wartościowe
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Trudno się przykładowo podejmuje takie decyzje, gdy akcje w ciągu jednego dnia tracą połowę ceny, a spadki dalej trwają. Wówczas pozostaje dylemat, czy to jednak będzie tylko chwilowe zawirowanie i w takim przypadku nic nie trzeba robić, czy jednak trzeba będzie ocalić choć część kapitału. Takich decyzji gracze podejmują tysiące każdego dnia, ponieważ ceny aukcji z reguły szybko się zmieniają. Często pojawiają się wtedy ogromne emocje, które w przypadku mniej doświadczonych inwestorów powodują niepotrzebne ruchy. Dlatego też chcąc się zawodowo zajmować giełdą należy umieć je oddzielić od chłodnej kalkulacji, która jest konieczna w tym biznesie.