Warto wiedzieć o prawie

Co jest ważne gdy chodzi o napisanie regulaminu sklepu online? O jakich rzeczach nie można zapominać?

  • Posted on: 24 November 2022
  • By: addmean
regulamin
Author: Historyworks
Source: http://www.flickr.com
Każdy kto zakłada sklep internetowy musi pamiętać, iż powinien on mieć regulamin. Jednak ogromnie ważne jest by tego typu dokument nie zawierał błędów. Chodzi oczywiście o zaufanie ewentualnych klientów, lecz także o duże finansowe kary, jakie nakładane są na przedsiębiorstwa, w których regulaminie znajdują się istotne błędy.

Jak powinniśmy zdefiniować sprawę odnoszącą się do nakazu zapłaty? Czy mamy określone prawa dotyczące sprzeciwu?

  • Posted on: 23 November 2022
  • By: addmean
budynek sądu
Author: William Murphy
Source: http://www.flickr.com
Udało ci się przedłożyć w terminie sprzeciw od nakazu zapłaty, jakie wydane są w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Nie znaczy to jednak, iż wygrałeś sprawę, ponieważ do szczęśliwego finału jest jeszcze dosyć długa droga. Warto pamiętać, iż e-sąd nie bada merytorycznie zarzutów które są wnoszone przez ciebie. Tym zajmie się już inny sąd, tak więc e-sąd przekaże twoją sprawę do kolejnego sądu.

Konsekwencje pojawiające się w wyniku łamania prawa autorskiego albo patentowego. Co tak naprawdę podlega ochronie intelektualnej?

  • Posted on: 23 November 2022
  • By: addmean
internet
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
W tak prężnie rozwijającym się świecie tak naprawdę każdego tygodnia jesteśmy świadkami pojawienia się kompletnie nowego zjawiska czy wynalazku, jaki w jakimś stopniu odmienia nasze zwykłe życie. Należyci ludzie, w pierwszym rzędzie wynalazcy, konstruktorzy czy projektanci nieprzerwanie rozmyślają nad ewentualnością stworzenia czegoś nowego, co na zawsze odmieni życie ludzi.

Jakie kwestie związane z prowadzeniem firmy załatwiane powinny być w Urzędzie Skarbowym?

  • Posted on: 23 November 2022
  • By: addmean
firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
Jak widać posiadanie firmy wiąże się z różnymi czynnościami, jakich trzeba przestrzegać. Dotyczy to zarówno mikro jak również dużych przedsiębiorstw. Przy zatrudnianiu nowej osoby do pracy, zwykle wdrażanym rozwiązaniem bywa okres próbny. Okres ten utrzymuje się przeważnie trzy miesiące. Po tym czasie osoba zatrudniona i pracodawca określają co będzie. Zazwyczaj kiedy nie ma przeciwwskazań, przedłuża się umowę takiej osobie na kolejny okres, zazwyczaj na rok.

Pages