Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Jak zostać rolnikiem?

  • Posted on: 17 December 2020
  • By: addmean
Od paru lat zwiększa się popularność zawodu farmera pośród osób nie mających podobnej tradycji w rodzinie, często pochodzących z większych miast. Świadczy to nie tyle o atrakcyjności tegoż zajęcia, co o dużych możliwościach rozwoju i perspektywach na przyszłość. Istotne jest również powołanie. Tak jak dla niektórych z niejasnych powodów atrakcyjnym zajęciem jest duchowny albo pielęgniarka, tak dla wielu ludzi marzeniem jest bycie farmerem.


Fach farmera reguluje artykuł 6 ustawy o formowaniu ustroju agrarnego.

Nie każdy mieszkaniec miasta wie czym jest folia pe czy siatka na krety, niemniej jednak wszystkiego można się nauczyć. Średnie szkoły kształcące w rzemiośle farmera to zasadnicze szkoły zawodowe, technika a także szkoły policealne. Z czysto pragmatycznych powodów warto jednakże uzyskać wyższe wykształcenie w owym kierunku.

siatka na krety może nam ułatwić życie
Author: Betafence
Source: Betafence
Im lepszy zawodowy stopień naukowy tym wyższe dotacje zdołamy uzyskać. Nie bez znaczenia jest rzecz jasna wiedza a także umiejętności, które można pozyskać, szczególnie kiedy planuje się uruchomić niepospolitą uprawę lub hodowlę. Studia oferują tak szkoły państwowe jak też niepubliczne. Alternatywą dla profilu rolnika jest wykształcenie ogrodnika. Także w sieci możemy spotkać kursy gwarantujące zdobycie odpowiedniego średniego wykształcenia. Są one jednak przeznaczone dla osób, które są właścicielem, lub współwłaścicielem gospodarstwa rolniczego od przynajmniej 3 lat.


W świetle prawa farmer musi mieć ziemię z przeznaczeniem rolniczym, a jednocześnie ażeby tą ziemię kupić trzeba być rolnikiem.

Jest to związane z nadużyciami w sferze społecznych ubezpieczeń i nieomal uniemożliwia kupno ziemi przez osoby nieposiadające właściwego wykształcenia bądź doświadczenia. Istotne są predyspozycje, jakie powinny cechować przyszłego rolnika.

Zainteresował Cię taki wpis? Jeśli tak, to śmiało sprawdź także ten link. Inne tego typu wiadomości przeczytasz również tu.

Przede wszystkim jest to zdolność zorganizowania pracy, chęć kształcenia się, zamiłowanie do pracy fizycznej na świeżym powietrzu i dobry stan zdrowia. Jeżeli prowadzenie gospodarstwa wymaga obsługi traktora, auta bądź kombajnu, wymagane będzie odbycie szkoleń oraz zdanie stosownych egzaminów.

Z czystym sumieniem zalecam to opracowanie (https://www.pomoc-drogowa-szczecin.com.pl/autoholowanie-szczecin/pomoc-drogowa-w-niemczech/) każdemu zwolennikowi takiego zagadnienia. One niechybnie także są warte przeczytania.

Zobacz teżAtrakcyjną alternatywą dla klasycznego gospodarstwa jest rolnictwo ekologiczne.