Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Czy budowa paliwowej stacji to dobra inwestycja, na co należy zwrócić uwagę przy tego typy biznesie.

  • Posted on: 18 October 2020
  • By: addmean
Wielu ludzi poszukując pomysłu na prowadzenie swojego biznesu wybiera stację benzynową. Lecz idąc w takim kierunku trzeba mieć świadomość tego, że nie jest to biznes łatwy i tani. Samo postawienie stacji to koszt co najmniej kilku milionów złotych, a składa się na niego zakup właściwej działki, wystawienie budynków i kupno wszystkich urządzeń i wyposażenia.


stacja benzynowa
Author: Groume
Source: http://www.flickr.com
Do tego wszystkiego trzeba doliczyć bieżące wydatki związane z prowadzeniem działalności, rachunki za media i pensje pracowników, a dodatkowo zaplanowane prace serwisowe stacji. Na przykład co pewien okres czasu trzeba wykonać czyszczenie zbiorników paliwowych, a to wiąże się również z dodatkowym kosztem, który trzeba uwzględnić w czasie prowadzenia stacji. Ocenia się, że przeciętny zwrot inwestycji ze stacji paliw będzie wynosił parę lat, lecz wystąpić też może sytuacja, że będzie to trwało znacznie dłużej. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy niewłaściwie się wybierze lokalizację, bo jednak w przypadku takiej inwestycji będzie to kluczowa sprawa.

Ważną sprawą przy planowaniu budowy paliwowej stacji będzie zakup dobrych urządzeń.

Absorbujący post? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania tu, gdyż te teksty bez wątpienia także uznasz za warte zerknięcia!

Po pierwsze muszą mieć one odpowiednie homologacje, są one konieczne do tego, żeby stacja miała możliwość sprzedawania paliwa swoim klientom. Z pewnością warto postawić tutaj na odpowiednie rozwiązania, wygodne w obsługiwaniu i przyjazne dla środowiska. W końcu nowy dystrybutor paliwa ma w założeniach działać przez kolejne kilkadziesiąt lat, więc dobrze aby był w pierwszej kolejności solidny i niezawodny, ale również nowoczesny .


Niezbędna będzie również pozostała infrastruktura wiążąca się z przechowywaniem i transportem paliw. Do postawienia więc będą odpowiednio duże zbiorniki, układ pomp oraz rur używanych do bezpiecznego przesyłania, a oprócz tego sporo innych akcesoriów takich jak na przykład licznik do paliwa (sprawdź na stronie).

Aby poszerzyć wiedzę na przedstawiany temat obejrzyj stronę, która ma fascynujące informacje na ten temat - wystarczy kliknąć!

Uruchamiając stację paliw warto również zastanowić się nad rozszerzeniem działania o jakieś inne usługi. Sklep z produktami spożywczymi albo bar mogą zwiększyć obrót nawet o kilkadziesiąt procent.