Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Wodomierze jako najważniejsze urządzenia do pomiaru zużycia wody

  • Posted on: 29 August 2018
  • By: addmean
Wodomierze są podstawowymi narzędziami pomiarowymi zużycia wody. Ich precyzja obliczeniowa, rzetelność, również precyzyjny wybór tworzą bazę zgodnych rozliczeń. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się wodomierze radiowe, jakie zapewniają dokonywanie większej ilości odczytów i rozliczeń, a również możność fakturowania w krótszych okresach naprawdę zużytej wody.


licznik wody
Author: Michael Pereckas
Source: http://www.flickr.com
W genialnych wodomierzach zastosowano optyczny transfer, całkiem wytrzymały na zewnętrzne pole magnetyczne. Nie ma możliwości utrudniania pomiaru transferu wody, czyli inaczej przywłaszczenie wody przez instalowanie aparatów transmitujących pole magnetyczne i hamujących pracę licznika. Zyskuje na tym spółdzielnia, ale i lokator, który nie musi płacić za innych mieszkańców. Dzisiejsze wodomierze (masz więcej pytań?) mogą powiadamiać zakład dostarczający wodę o modyfikacji, czy też próbach transformacji w urządzeniu np. zdjęciu nakładki, przepływu wstecznego, oraz przyłożenia magnesu.
Największym pozytywem dla mieszkańców jest to, że odczyt poziomów zużycia wody odbywa się bez konieczności wejścia do pomieszczeń mieszkalnych, w opcjonalnym terminie, w krótkim czasie, a uzyskane dane mogą być przekazane do formatu pliku csv, tym samym zmniejszone są koszty odczytów i tworzenia baz danych. Kolejnym ułatwieniem jest odczyt danych z przyrządów umieszczonych w miejscach trudno dostępnych.
Cena takiego licznika rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych, jakie powinien ponieść lokator.


wodomierz
Source: flickr.com
Wydaje się jednak, że w spółdzielniach, gdzie koszty wody technologicznej były faktycznie olbrzymie, opłaca się instalować takiego rodzaju sprytne wodomierze - BMETERS POLSKA. Kluczowym beneficjentem jest rzeczywiście spółdzielnia, jednak po części też lokator. Jego czynsz może być mniejszy, będzie także informowany o wszelkich przeciekach, jakie zdołają okazać się w przyszłości dużym kłopotem. Wartość licznika nie jest zanadto wygórowany, a wiele spółdzielni rozkłada go lokatorom na raty do czynszu.
Zmyślne wodomierze pozwalają wykluczyć możność wystąpienia omyłek związanych z fałszywym odczytem, bądź pomyłki przy wdrażaniu danych.