Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Zanim wyruszysz w podróż samolotem sprawdź jakie prawa ci przysługują

  • Posted on: 6 January 2018
  • By: addmean
Jeżeli jeszcze dotychczas nie mieliśmy sposobności latać samolotem, powinniśmy koniecznie spróbować! To cudowne uczucie unosić się nad ziemią i widzieć świat innymi oczami. Towarzyszy nam wtedy zupełnie inne odczucie, niż gdy korzystamy z innych środków transportu. Sporo osób nie przepada za lataniem, ma wręcz nawet niczym niewyjaśnione poczucie strachu przed lataniem. Najlepiej jednak ten strach przezwyciężyć, tym bardziej, że jak wskazują badania, podróżowanie samolotem jest najbardziej bezpiecznym rodzajem transportu.


samolot
Author: Gordon Tarpley
Source: http://www.flickr.com
Czasem natomiast zdarzają się trudne sytuacje. Wtedy warto znać prawa pasażera - Flyandi. Kluczowe jest oczywiście to, że za odwołany lot odszkodowanie przysługuje każdemu pasażerowi - sprawdź szczegóły. Rzecz jasna muszą zajść także stosowne warunki. Warto się z nimi zapoznać zanim postanowimy skorzystać z usług danej linii lotniczej. Trzeba bowiem pamiętać, iż zakupując bilet akceptujemy regulamin i wraz z nim politykę działania linii lotniczych. Nierzadko jest jednakże tak, że na podejmowane reklamacje przewoźnik odpowiada pozytywnie, nawet pomimo wyraźnego niedopatrzenia ze strony klienta.

Działa tu prosta zasada – przez lotnisko codziennie przewija się mnóstwo osób. Dla przewoźnika uporanie się ze sprawą polubownie jest więc zatem najzwyczajniej kwestią szybkiego załatwienia sprawy. Co więcej, ma on świadomość, że aktualnie klient ma zdecydowanie większe pole wyboru przewoźników, więc zachowanie jak najlepszej opinii na temat danych linii lotniczych jest w tej sytuacji niezwykle istotne. Klient zawiedziony obsługą, następnym razem nie skorzysta z usług danych linii, nawet
samolot
Author: Joe Kunzler
Source: http://www.flickr.com
jeśli zaoferuje on ciekawe i atrakcyjne cenowo oferty lotów.


Pamiętajmy więc, że zawsze możemy składać reklamacje, aczkolwiek najlepiej zawczasu wszystko dokładnie sprawdzić – jaka może być pogoda w kraju docelowym, jaki rozmiarowo bagaż możemy wziąć ze sobą, co wolno, a czego nie wolno wnosić do samolotu, gdzie znajdują się odloty, a gdzie przyloty i tak dalej. Rzecz jasna najwięcej zejdzie nam z tym, gdy podróżujemy samolotem pierwszy raz. Za drugim jest już zdecydowanie prościej, a za każdym następnym latanie jest już tylko czystą przyjemnością. Warto zatem skorzystać chociaż raz z usług linii lotniczych, a bez wątpienia każde kolejne podróże będziemy planowali już tylko w ten sposób.