Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Co to jest manierka i w jakim celu dobrze jest jej używać?

  • Posted on: 13 January 2021
  • By: addmean
Manierka jest to nieduże, w większości wypadków o pojemności do 2 litrów, zamykane naczynie stworzone z sztywnego materiału i określone do noszenia w niej napojów. Nie wypada natomiast mylić jej z bukłakami, do czego wielokrotnie dochodzi. Wykorzystywane są od dawien dawna.
turysta w górach
Author: Rodrigo Gómez Sanz
Source: http://www.flickr.com
Przymusowym asortymentem myśliwych, wojów i pastuchów od niepamiętnych okresów były manierki, które w pilnych sytuacjach sprawdzały się kapitalnie. W czasie wypraw, wojen, ktoś potrzebujący zdołał zasięgnąć ociupinki wody, nie musząc denerwować się o odwodnienie.

Jeśli omawiany tutaj wpis wciągnął Cię i chcesz więcej, to z pewnością spodoba Ci się link do artykułu (https://calus-p.pl/wieszaki-na-narty/565-stojak-na-narty-i-snowboard-ski-24.html), gdzie jest więcej wątków.

Oczywiście nie jest to wielki zbiornik, ale zazwyczaj doza napoju, jakim był dopełniany wystarczała, aż do momentu odszukania następnego źródła wody. Istnieją manierki różnych kształtów np. kuliste i utworzone ze szkła, drewna, skóry czy tworzyw syntetycznych. Manierki zrobione z materiałów organicznych nie przetrwały do naszych czasów, a ich kształty znane są zaledwie z malarstwa i rzeźb. W tym momencie stosowane są przykładnie w wojsku. Podczas wypraw lub ćwiczeń w lesie wspaniale utulą usta spragnionych, pomogą im prędko się napić. Zazwyczaj mają odcień ciemnozielony, ażeby wpasować się w ubranie żołnierzy. Innym ich przeznaczeniem są wyprawy górskie, także dostępne są dla typowych tułaczy. Dostępne w kilku odsłonach kolorystycznych, jak również ze wzorami, np. w kratkę. Manierka charakteryzuje się tym, iż posiada korek z zatrzaskiem, którego nie musimy odkręcać, aby się napoić - Wiadomym jest, że są też edycje z nakrętką, aczkolwiek nie są one tak atrakcyjne, jako że istnieje niebezpieczeństwo wylania się napitku. Jeśli chodzi o to, w którym miejscu możemy zakupić pojemnik www.maragency.pl/kategoria/oczyszczalnie-przemyslowe/flotator/6, są to sklepy sportowe, wojskowe i górskie. Również w internecie istnieje straszliwy wybór, może nawet większy niż w sklepach stacjonarnych. Cenowo formuje się to różnorodnie, ponieważ za w wyższym stopniu profesjonalny sprzęt oczywiście uiścimy więcej. Wyniesie nas to mniej więcej 20-60 zł.w podróży
Author: Jorge Láscar
Source: http://www.flickr.com
Ekwipunek taki jak manierka sprawdzi się doskonale zarówno dla wojskowego, jak i dla podróżnika w górach. Zapewni nam to, że będziemy mieli trunek tuż obok, bez obawy wylania. Koszta nie są duże, a aplikowanie szerokie.