Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Meble do laboratorium – niezbędne wyposażenie

  • Posted on: 1 January 2021
  • By: addmean
Laboratoria to wyjątkowe pomieszczenia, w których panują specjalne uwarunkowania fizyczne i chemiczne. Choć poszczególne ośrodki badawcze są zróżnicowane pod względem realizowanej pracy, jedna rzecz pozostaje taka sama: aby praca w laboratorium była wykonywana efektywnie oraz bezpiecznie, muszą zostać stworzone odpowiednie warunki pracy.Z tego też względu urządzenie laboratorium to wyjątkowo ważne zagadnienie, do którego należy podejść rozsądnie i rzetelnie.
Stare laboratorium
Author: d.s.p
Source: http://www.flickr.com
Każde laboratorium będzie wymagało nieco odmiennego wyposażenia.

Kiedy będziesz poszukiwać dodatkowych danych na wątek poruszany w opisywanym tekście, to wejdź tu - z pewnością te artykuły także Cię zaintrygują.

Specyfika danych prac naukowych wymaga kupna fachowej maszynerii i urządzeń oraz surowców. Tym, co musi się znaleźć w każdej pracowni tego typu są jednak meble do laboratorium. Nie mogą to być najzwyklejsze, pospolicie używane szafy i stoły, ponieważ muszą się one odznaczać ściśle określonymi cechami. Meble laboratoryjne muszą być przede wszystkim odporne na zanieczyszczenia, mechaniczne uszkodzenia oraz na działanie używanych w pomieszczeniu środków chemicznych - laboratorium - meble. W celu zagwarantowania naukowcom prawidłowego poziomu bezpieczeństwa, trzeba również zadbać o to, aby meble nie były łatwopalne. Najlepszym – lecz jednocześnie najdroższym – rozwiązaniem jest kupno mebli zrobionych ze stali. Takie meble będą pożyteczne przez długie lata. Tańszym rozwiązaniem są meble z płyt wiórowych laminowanych, tutaj jednak trzeba liczyć się z pozorną oszczędnością, gdyż po stosunkowo krótkim czasie intensywnej eksploatacji, tego typu meble wymagają wymiany .

Oprócz cech, związanych z odpornością, trzeba zwrócić uwagę na to, żeby meble do laboratorium w znacznej mierze upraszczały i usprawniały pracę naukowców. Blaty robocze muszą być odpowiednio duże, meble muszą zagwarantmeble (kliknij tutaj) szybki i wygodny dostęp do ważnych przedmiotów, meble powinny także być dopasowane do gabarytów używanego w laboratorium sprzętu specjalistycznego. Nie można zapomnieć o możliwości doświetlenia stanowisk pracy – niektóre meble laboratoryjne mają standardowo zainstalowane podświetlenie blatów, lub szafek, jeśli jednak wytwórca nie przewidział takiego oświetlenia w meblach, które sobie upatrzyliśmy, bezwzględnie należy uzyskać informację, czy istnieje możliwość wprowadzenia zmian.wyposażenie laboratorium
Author: DLR German Aerospace Center
Source: http://www.flickr.com
Meble specjalistyczne do laboratorium to niemały wydatek, jest to jednak inwestycja, która jest opłacalna, ponieważ odpowiednio dobrane umeblowanie sprawia, że praca jest wydajniejsza. W dobrze umeblowanych laboratoriach łatwiej o zachowanie porządku oraz o zagwarantowanie pracownikiem bezpiecznych warunków pracy.