Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Przyczyny, dla jakich opłaca się rzucić palenie

  • Posted on: 19 January 2022
  • By: addmean
Dobra wiadomość brzmi - kiedy rzucisz palenie, to: obniży się zagrożenie zachorowania na odtytoniowe choroby.


Prócz tego - na pewno poprawi się Twe samopoczucie psychiczne i fizyczne.


pościel
Author: Vladimir Yaitskiy
Source: http://www.flickr.com
nikotyny
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com


Bez wątpliwości odczujesz znaczną poprawę ogólnej tężyzny fizycznej oraz wydolności organizmu, zaczniesz wyraźniej odczuwać smaki oraz zapachy. Będziesz lepiej i dłużej żyć. Uwolnienie się od nikotyny przyniesie Ci poczucie ogromnego zadowolenia!


oświetlenie
Author: Creative Tools
Source: http://www.flickr.com


Każdy, kto palił, z pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, iż palenie papierosów powoduje gorsze odbieranie zapachów i smaków, natomiast jedzenie (pizza) powoduje o wiele mniej radości. Powodem jest blokowanie przez komponenty dymu tytoniowego receptorów w tzw. nabłonku węchowym. To skutecznie pogarsza czucie zapachów, a jak wiadomo woń w ogromnym stopniu odpowiada za odczucia smakowe. Stąd, gdy mamy nieżyt nosa nic nam nie smakuje. Konsekwencje wieloletniego palenia papierosów możemy zdecydowanie przyrównać do takowej sytuacji. Nie jest to jednakże nieodwracalny proces. Rzucenie papierosów może spowodować delikatny szok dla zmysłów. Powoli zaczyna się odczuwać aromaty a także smaki pożywienia, a nawet zmianę kulinarnych preferencji. Rozpoznaje się dawno zapomniane przyprawy, natomiast kubki smakowe przesyłają coraz to intensywniejsze wrażenia. Następstwem przemian zachodzących w naszym ciele nie jest wyłącznie ograniczenie liczby stosowanych uprzednio przypraw jak też oszczędniejsze skrapianie się perfumami.


Nasz świat doznań poszerza się o zapach świerków, świeżo skoszonej murawy bądź ukochanej osoby. Spytaj swojego doktora o dostępne środki farmakologiczne - one mogą Ci pomóc w walce z uzależnieniem.