Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Jakim sposobem dopasować obuwie na każdą okazję?

  • Posted on: 23 October 2019
  • By: addmean
W dzisiejszych czasach nastąpiło ogromne rozprężenie obyczajowe, to co niegdyś było nie do przyjęcia, dzisiaj jest na porządku dziennym. Oczywiście, nie jest to jakaś bardzo zła tendencja, lecz czasami w momentach, które jednak oczekują od nas znajomości savoir-vivre'u czujemy się mocno zdezorientowani.


Bowiem na niektórych szczeblach relacji społecznej, dalej negatywnie widziane są odstępstwa od reguły. Jak zachować się na spotkaniu firmowym z dyrektorem, lub debiutanckiej wizycie u rodziców narzeczonego? Dzisiaj zajmiemy się jednak kwestią dress code'u - jak dopasować obuwie do danej sytuacji?

buty, obówie
Author: VIVOBAREFOOT
Source: http://www.flickr.com
Jeśli pracujemy w branży, w której na co dzień kobiety zakładają kostiumy a mężczyźni garnitury, musimy dobrać właściwe obuwie. Balerinki są oczywiście wskazane, o ile oczywiście schludnie w nich się prezentujemy, jednak muszą być one zabudowane. Także w gorące dni, żadna forma odsłoniętych palców nie nadaje się do takiego miejsca, zresztą przeważnie jest tam zamontowana wentylacja. Jeśli jesteśmy urzędniczką lub nauczycielką, nie mamy narzuconego stroju, jednak łatwo za jego pomocą stracić szacunek otoczenia. Pewnie, że czerwone szpilki wyglądają na nodze bardzo atrakcyjnie, lecz raczej nie jest to właściwe obuwie dla nauczycielki klas gimnazjalnych.

Kolejnym kontrowersyjnym zawodem będzie zapewne gastronomia. Wielu z nas niekiedy odwiedza restaurację, oczekując na zaserwowanie dania dużo możemy zaobserwować, chociażby strój kelnerki. Z tego powodu kierownicy od swoich pracownic wymagają przeważnie nienagannego, czarnego ubioru - bawełniana koszula, zapaska i czarne balerinki. Odmiennie to wygląda w lokalach nocnych czy pubach.


buty sportowe
Author: Adidas
Source: Adidas
Tam, w rozróżnieniu od profilu miejsca , wymagany jest od dziewcząt ubiór podkreślający ich kształty - czerwone szpilki, kusa spódniczka, dopasowany top. Wszystko aby zainteresować klientów. Jeżeli jesteśmy pracownikami poważnej firmy, którzy nie mają styczności z klientem, to i tak powinniśmy się dobrze prezentować. Chociaż nie jest to od nas wymagane, jednak praca na poważnym stanowisku zobowiązuje. Pamiętajmy że biuro to nie ulica, dlatego czerwone szpilki lepiej pozostawić w domu. Wybierzmy buty komfortowe i klasyczne, jak balerinki.

Właściwe skomponowanie obuwia jest bardzo ważne w pewnych zawodach. Oczywiście, w większości z nich żaden dress code nie jest wymagany, jednak ludzie mimo wszystko mogą nas ocenić negatywnie na podstawie źle dobranych sandałów.