Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami trzeba dbać o bezpieczne przechowywanie oleju na opał w domu.

  • Posted on: 3 October 2020
  • By: addmean
Olej opałowy jest coraz popularniejszym rodzajem paliwa, jakie jest używane do grzania domów jednorodzinnych i obiektów przemysłowych. Cechuje się dość wysoką sprawnością energetyczną, stosunkowo niskimi kosztami, a także uniezależnieniem od zewnętrznych dostawców.


Oparta na tym paliwie instalacja może być w pełni niezależna, oczywiście pod warunkiem że będzie miała wystarczającą ilość paliwa, nie wymaga także ciągłego nadzoru, jak będzie to konieczne przykładowo przy instalacji węglowej i na drewno. W każdym przypadku projektuje się ją w taki sposób, aby paliwo dostarczyć raz, ewentualnie dwa razy w roku, a następnie jedynie korzystać z niego. Jednak bez przerwy trzeba pamiętać o jednej niezwykle istotnej sprawie, mianowicie o tym, że olej opałowy to paliwo łatwopalne i będzie wymagać odpowiedniego poziomu zabezpieczenia. Trzeba go przechowywać w zaprojektowanych odpowiednio atestowanych zbiornikach, w miejscach, w których nie będzie on dostępu do ognia. Więcej na .

nowoczesny zbiornik na olej opałowy
Jak prawidłowo powinno się zadbać o bezpieczne przechowywanie oleju na opał w swoim domu?


Najważniejszą rzeczą podczas przechowywania tego paliwa jest przypilnowanie, żeby zbiorniki na olej zapewniały odpowiedni poziom zabezpieczenia przed rozlaniem, co w efekcie mogłoby prowadzić do zapalenia się (). Dlatego też robi się je z odpowiednich materiałów, najczęściej jest to albo gruby polietylen, albo stalowa blacha.

Przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo ciekawy artykuł, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://www.amdk.pl/blog/post/180_jak-wybrac-wygodne-lozko-do-sypialni), a na pewno odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Przy stali z reguły stosowane są dwa rodzaje zbiorników, czyli jedno i dwupłaszczowe, różnią się one zabezpieczeniem przed wylaniem.


Zbiorniki z jednym płaszczem będą wymagać, aby je instalować w odpowiednich wannach, które będą zbierać olej jeśli pojawi się jakaś nieszczelność.

Spodobały Ci się opisane tu tematy? Jeżeli potwierdzasz, to dowiedz się tu (https://centrumstyropianu.pl/91-styropapa) dużo szczegółów o tej tematyce. Kierunek utoruje Ci ten link.

Zbiorniki z dwoma płaszczami nie mają takiej wady, gdyż zadanie zabezpieczenia stanowi druga zewnętrzna warstwa. Nowoczesne zbiorniki posiadają parę pożytecznych podczas codziennego użytkowania mechanizmów i funkcji, przykładowo do nich należą alarmy które wykrywają wycieki czy wydajne filtry do paliwa (), dzięki jakim jest ono dokładnie oczyszczane przed podaniem do pieca.