Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Jakiego typu wybrać wodomierz do twojej instalacji wodnej?

  • Posted on: 9 October 2019
  • By: addmean
Na skutek permanentnego rozwoju technologicznego, mechanizmy pomiarowe stają się dokładniejsze, ich pomiary mają bardzo malutkie błędy pomiarowe, dzięki czemu


dostępny wybór wodomierzy wielostrumieniowych
Author: FreeMind
Source: FreeMind
są niesamowicie dokładne.


Dobór wodomierza, jaki zdaje się nie być skomplikowanym miernikiem wcale nie jest łatwy, wprost przeciwnie by dobrać właściwy wodomierz lepiej zapytać znawcę. Urządzenia te podobnie podlegają stałym modyfikacjom, są wytwarzane zaawansowane technologicznie o konkretnym przeznaczeniu, dlatego przedstawimy dwa spośród wielu typów. Pierwszy to wodomierze jednostrumieniowe, charakteryzują się one niezłożoną konstrukcją, w których woda dopływa jako pojedynczym strumieniem - bardzo pomocna strona o wodomierzach jednostrumieniowych. Używany jest zwykle w domach domowych, które używają z małośrednicowych rur, przez które płynący strumień wody ma nieduże ciśnienie, z tego powodu nie jest w stanie zniszczyć mechanizmu wodomierza. Kiedy mamy zamiar korzystać z rur o wielkośrednicowe, tzn. powyżej 50 mm musimy zainstalować wodomierze wielostrumieniowe, które niestety są droższe, lecz trwalsze - przeczytaj o wodomierzach wielostrumieniowych. Różnica między nimi polega na tym, iż wodomierze wielostrumieniowe jakby rozkruszają strumień wodny na kilka mniejszych, przez co nie napierają na płytki wiatraka całą swą energią. Takowe wodomierze rekomendowane są właścicielom przedsiębiorstw, które stosują wodę do celów produkcyjnych. Jest poza tym pare rodzajów podziałów. O kolejnym napiszemy krótko, gdyż nie jest tak ważny. Wyróżniamy dodatkowo wodomierze suchobieżne i mokrobieżne. Różnica między nimi jest taka, iż w mokrobieżnych cały mechanizm jest zalany strumieniem wody, zaś w tym drugim jest w osobnej komorze.


Wybranie stosownego wodomierza jak możecie zauważyć nie jest proste. Najlepiej jest się jednakowoż dopytać jakiego rodzaju wodomierza potrzebujemy. Więcej na .