Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Przygotowywanie imprez masowych krok po kroku - zaplecze techniczne oraz prawne imprezy

  • Posted on: 19 August 2020
  • By: addmean
Zorganizowanie imprezy, tworzonej dla ogromnego grona odbiorców, to nie lada wyzwanie. Żeby impreza była udana i całkowicie bezpieczna, należy zatroszczyć się o mnóstwo różnorodnych kwestii, jak obsługa techniczna imprez, czy wynajem agregatów prądotwórczych. Dobrym pomysłem jest rozpocząć od rozpisania zadań, aby nie zignorować któregoś z istotnych zagadnień.
koncert
Source: http://www.morguefile.com/
Przed rozpoczęciem organizacji eventu, musimy dowiedzieć się, czy planowana impreza będzie mieć charakter masowy. Zapisy prawne szczegółowo określają, w jaki sposób kwalifikuje się wydarzenia rozrywkowe, przewidziane dla dużej liczby osób. Jeśli zamierzamy zorganizować imprezę na więcej niż 500 osób w zamkniętej przestrzeni lub 1000 osób pod gołym niebem, niezbędne jest uzyskanie stosownej zgody. Poza zagadnieniami czysto dokumentacyjnymi, bezwzględnie należy zadbać o 100-procentowe bezpieczeństwo obecnych osób. Przygotowując imprezę, należy zadbać o odpowiednią ilość i widoczne oznakowanie dróg ewakuacyjnych, zorganizować punkty sanitarne i wyposażyć imprezę w sprzęt ratowniczy.Może Cię zainteresować: PROENERGIA


Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
Author: Sigma International
Source: Sigma International
Gdy miejsce imprezy jest już dostosowane pod względem bezpieczeństwa, można zająć się właściwymi przygotowaniami. Imprezy masowe wymagają dobrego nagłośnienia oraz solidnego oświetlenia – jeśli przynajmniej część programu przewidziana jest po zachodzie słońca. Nie można polegać na energetycznej sieci miejskiej i to z przynajmniej z dwóch powodów: po pierwsze, przy tak dużym dodatkowym obciążeniu nietrudno o zwarcie, a po drugie, stosowanie dużej ilości kabli i przedłużaczy jest kłopotliwe. Obsługa techniczna imprez potrzebuje szczególnego podejścia do zagadnienia, dlatego najlepiej zdać się na fachowców, którzy zadbają o wszystko, w czasie, gdy my będziemy dopieszczać szczegóły imprezy. Jeżeli jednak planujemy pozałatwiać wszystko samodzielnie, warto uprościć sobie pracę i zagwarantować sobie odpowiednie zabezpieczenie techniczne. Temat, który obowiązkowo musi nas zainteresować, to wynajem agregatów prądotwórczych - więcej informacji. Dzięki temu sprytnemu urządzeniu, nasza impreza będzie zasilana z odrębnego źródła energii elektrycznej, nie musimy więc bać się, iż będzie przerwa w dostawie prądu i zaproszona gwiazda nie będzie mogła zagrać na swojej gitarze elektrycznej. Dopiero, kiedy poradzimy sobie z zagadnieniami prawnymi i technicznymi, możemy przystąpić do przygotowywania części artystycznej imprezy, zatroszczyć się o zaplecze gastronomiczne, pochylić się nad dokładnym programem eventu, czy znaleźć patronów medialnych.