Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Czy Polska ma duże złoża naturalne

  • Posted on: 2 May 2020
  • By: addmean
Ludzie w Polsce czasami patrzą z zawiścią na inne kraje, że te mają bogate pokłady bogactw naturalnych.
Niesłusznie. Polska też jest w tym gronie i ma duże bogactwa naturalne. Zobaczmy,czym się wyróżniamy.

Węgiel kamienny

złoża naturalne
Nasz kraj sprzeciwy zielonych, przez co wprowadzane są do polskich elektrowni coraz to nowe filtry i wprowadzane są zaostrzenia emisji CO2. Także w przyszłości jest pewne że UE zwiększy limity na kraje emitujące CO2, w wyniku czego może wiele stracić nasze państwo. Wciąż jednak nie mamy innej alternatywy do czasu powstania elektrowni atomowej.

Sjenit

Może nie tak szlachetny jak srebrny kruszec, to wciąż nadal chętnie kupowany. Sjenit czy też kostka sjenitowa stosowane są do wielu przedsięwzięć, w branży budowlanej ale nie tylko przez co ma odbiorców także za granicą. Przy okazji wykopywania sjenitu kopalnia wydobywa też kruszywo drogowe, na które w minionych latach z racji licznych budowli, tworzy się duże zapotrzebowanie.

Srebro

Sprzedawane są przez naszą najpotężniejszą firmę KGHM. Polska ma spore złoża miedzi, której ceny na giełdach światowych w minionej dekadzie dużo zdrożały. Na dodatek podczas wydobywania miedzi uzyskiwane jest srebro. Po Indiach Polska jest drugim na świecie producentem tego metalu.Są też inne rzeczy, o których można by wspomnieć. Węgiel brunatny nie jest tak kaloryczny jak węgiel kamienny, ale przez to jest znacznie tańszy a jego wydobycie jest niedrogie ze względu na odkrywkową metodę wydobycia. Polska jest także wielkim producentem wierzby energetycznej i pozostałych roślin wykorzystywane są do produkcji paliw energetycznych.


Author: S.S.