Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Gry w klimacie fantasy mają się dobrze

  • Posted on: 3 March 2019
  • By: addmean
Kiedy ludzie kina zabierają się za pomoc w tworzeniu gry komputerowej jasne jest, że wyjdzie z tego smaczny kąsek. Tak właśnie było, gdy została wydana pierwsza część gry dragon age. Ta gra była zaskoczeniem dla wielu, nawet najbardziej obcykanych, w świecie gier, osób. Świat niesamowitymi stworami i my, należący do bractwa Szarych Strażników, którzy będą uporać się ze złem, czyli demonem Plagi. Oczywiście nie wszystkich zainteresuje tego typu gra, ale fani fantasy na pewno będą szczęśliwi, szczególnie, że każda następna seria została wzbogacona o bardzo wiele świetnych opcji.


Ludzie oglądający film w kinie
Author: Strelka Institute for Media, Architecture and Design
Source: http://www.flickr.com
Kiedy do tej pory nie mieliśmy okazji wejść w świat fantasy to możemy spróbować go poznać, właśnie dzięki dragon age i przy okazji polubić ten typ gry. Bywa, że można mieć jakieś obawy, czy uda nam się wszystko ogarnąć, ale wystarczy przez rozpoczęciem gry poznać zarys fabuły i możliwości postaci by po paru minutach nie móc odejść od tej świetnej gry. Dziś nie chce się jedynie ścigać samochodem w grze, po jednym torze. Dziś gra musi mieć dobrze skonstruowaną akcję, dopracowaną oprawę audiowizualną, do tego sterowność bohaterami gry, musi być łatwa. Inaczej, gra nie odniesie sukcesu.

Gra odzwierciedlająca losy bohaterów filmu, czyli coś dla fanów

Kultowy film stał się kanwą dla gry, która buduje napięcie jak mało która gra. Wszyscy, którzy widzieli film Obcy, wiedzą, że nie jest to kolejny film bez gra tajemnicy. Tam wszystko dzieje po wielką presją czasu i tego, w rzeczywistości nic do końca nie jest wiadome. Gra obcy izolacja to jak piszą osoby odpowiadające za produkcję survival horror. Możemy znaleźć tą grę na półce wśród gier dotyczących ogólnie pojętej fantastyki. Fabuła nawiązuje do sytuacji z pierwszej części filmu, jednak są to niezwykle ogólne powiązania, bo akcja gry toczy się piętnaście lat po wydarzeniach, które zostały przedstawione w filmie. Sam pomysł jest bardzo interesujący.

Gra ta nie daje nam możliwości obrony wręcz czy zabicia przeciwnika. W związku z czym bohaterce towarzyszy permanentny stan obawy. Musi uciekać i korzystać z kryjówek i umiejętnie odwracać uwagę wroga. Postać może wykorzystywać wykrywacz ruchu, który pozwala jej unikania niebezpieczeństwa. Pełna gra jest stworzona bardziej pod kątem audiowizualnej otoczki, która prowadzi do tego, że po kilkudziesięciu minutach gry musimy powrócić do zwykłego świata. Jaki jest powód? Bo zapewne będziemy spoceni jak mysz z nerwów. Nie jest to gra dla osób o słabych nerwach. Jeśli nie lubimy horrorów i nie chcemy znaleźć się w ich centrum, to powinniśmy wybrać inną grę. Jednak, gdy jesteśmy pełni chęci odkrycia całkiem innej jakości w grze, to zdecydowanie warto zagrać w grę obcy izolacja. A jeżeli jakimś cudem nie udało nam się obejrzeć tego filmu, to dobrze nadrobić zaległości, wtedy z chętnie sięgniemy po tą grę.