Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Język polski - informacja ogólna

  • Posted on: 3 September 2021
  • By: addmean
Język polski to język indoeuropejski a także należy do słowiańskiej grupy językowej. Możemy poczynić dalszego rozróżnienia, wydzielając słowiańskie języki na południowosłowiańskie (języki bałkańskie), wschodniosłowiańskie (ukraiński jak też białoruski) a także zachodniosłowiańskie (polski, słowacki).


Słowacy i Polacy rozumieją się bez żadnych komplikacji, natomiast Czesi i Polacy rozumieją się po wychyleniu kilku browarów.


kursy polskiego warszawa
Author: U.S. Army Corps of Engineers
Source: http://www.flickr.com


Języki południowosłowiańskie i wschodniosłowiańskie nie są już takie bliskie – Polak, jaki nigdy nie uczył się rosyjskiego, może rozumieć pojedyncze wyrażenia a nieraz nawet pełne zdania w telewizji, lecz nie będzie mógł usiąść oraz porozmawiać z Rosjaninem o życiu. Rzecz jasna znajomość jednego języka słowiańskiego sprawia, iż o wiele swobodniej będzie się uczyć następnego. Terminy nierzadko czerpią od tego samego prasłowa, konstrukcje słowiańskich języków są porównywalne a także zasady gramatyczne mają dużo wspólnego.

Nie wahaj się: przejdź do strony (https://mdlabels.pl/oferta/etykiety/etykiety-kolorowe/), aby otrzymać uzupełniające fakty na prezentowany w wpisie zagadnienie. Czekamy z niecierpliwością na twoją recenzję!

Pod względem artykulacji odróżniają się one w znacznym stopniu od siebie, jednak jeżeli ktoś uczył się języka rosyjskiego, nie musi obawiać się lekcji polskiego. Kursy polskiego Warszawa więcej info są teraz coraz to nagminniej organizowane.
Książka „Aby żadne dziecko nie pozostało w tyle”
Author: Wolters Kluwer Polska
Source: Wolters Kluwer Polska


Duńczyk, umiejąc język angielski oraz może mówiąc trochę po niemiecku czy francusku, praktycznie rzecz biorąc, nic nie będzie rozumiał, gdy pierwszy raz odwiedza Polskę. Licząc 38 mln Polaków w Polsce i 4-22 mln użytkowników spoza Polski, język polski jest jednym z wielkich języków globu. Przed drugą wojną światową był cały szereg polskich narzeczy więc na podstawie języka było można z łatwością poznać urodzenie ludzi.


Dialekty były stosowane regionalnie, jednakże również w obrębie jednego grodu, przykładowo stolica Polski miała różne gwary dzielnicowe.

Chcesz zbadać omawianą sprawę nieco dokładniej? Jeżeli tak, to kliknij ten link oraz przeczytaj więcej na portalu (http://marmatddd.pl/haccp.html), który także omawia taką problematykę!

Jeśli idzie o Polski dla obcokrajowców Warszawa, w najnowszym wpisie coraz więcej uczelni aranżuje takowe szkolenia.