Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Tonery do drukarek - czy wszystkie pasują do każdej drukarki?

  • Posted on: 30 November 2020
  • By: addmean
Czym jest toner wie w dzisiejszych czasach chyba każdy - jest to kolorowy proszek stosowany przy tak zwanej kserografii (a więc przy robieniu ksero), by otrzymać bezpośredni obraz kopiowanego poprzez nasze osoby na drukarce oryginału.


toner
Author: tec_estromberg
Source: http://www.flickr.com


Tonery mają różną postać - mają możliwość być bardziej ciekłe lub występować w postaci zabarwionych kulek z żywicy typu termoplastycznego. Jednakże czy każdy zakupiny przez nas toner będzie odpowiedni dla naszego sprzętu?


Zdawać by się mogło, że toner, to toner. Tymczasem jak się okazuje poza formą występowania, tonery mają niewiarygodnie rózne kształty, a konkretniej - sprzęt, w którym to są ulokowane je ma.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło lampyilampki.pl a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Z tego powodu - pomimo tego, iż tonery używa się praktycznie wszędzie te same - nie każdy sprzęt z tonerem pasuje do wszystkich drukarek, czy kserokopiarek. W zależności od posiadanego przez nas modelu oraz marki sprzętu, musimy wykupić toner o najbardziej odpowiednim kształcie i rozmiarze - w tym konkretnym celu wszelakie tusze bywają oznakowane oraz przypisane danemu modelowi.

Nie zastanawiaj się: przejdź do serwisu luksusowa karma, żeby poznać uzupełniające info na prezentowany w wpisie temat. Oczekujemy na twoją opinię!

Jak bardzo łatwo się domyśleć każdy kolor tonera posiada swoje oznaczenia - w tym wypadku nie ma znaczenia model naszej drukarki. Tonery ukazuja się w 4 barwach, określonych skrótem CMYK, a więc mamy tutaj: dla C - Cyjan (a więc odcień niebieskiego); dla M - Magenta (czyli tutaj połączenie czerwieni wraz z niebieskim); dla Y - Yellow (który to wbrew wszelkim pozorom nie jest czystym odcieniem żółtego); a także nie mniej ważny kolor o oznaczeniu K - Czarny.
Dlaczego jednak "K" oznacza czarny? Albowiem czerń bywa określana w drukarkach jak tak zwany key colour, a więc na polski "kolor kluczowy". A jak bardzo dobrze wiemy, bez czarnego koloru w drukarce tak naprawdę nic nie zrobimy!