Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Dodatki do utrzymania czystości auta

  • Posted on: 16 October 2020
  • By: addmean
Czarny osad przykrywający koła aut, to w największym stopniu oporny rodzaj brudu, z którym stykamy się w toku mycia auta. Normalny brud drogowy, który osadza się na kołach w niebywale dużej ilości z powodu ich niskiego położenia, to w gruncie rzeczy drobny kłopot bowiem daje się likwidować zwykłym szamponem.


samochód
Author: Militaru Alin Cristian
Source: http://www.flickr.com
Ciemnego pyłu hamulcowego szamponem do karoserii nie da się umyć.

Jeżeli chcesz poznać rozpatrywane zagadnienie także pod innym kątem i szukasz pokrewnych wiadomości, to więcej znajdziesz tutaj.

Preparat do czyszczenia felg w pełni poradzi sobie z tego rodzaju zabrudzeniami. To mocno żrące roztwory kwasów i zasad urozmaicone o detergenty i inne substancje. Trzeba jednak mieć na uwadze, że o felgi należy dbać stale, bo im rzadsze ich mycie, tym trudniejsze. Powinno się także zastosować specyfiki polerskie te same, jakich stosuje się do nadwozi. Dobrym wybiegiem na zachowanie obręczy w schludności jest ich woskowanie. Warstwa wosku (więcej o woskowanie samochodu bydgoszcz -> http://www.myj-car.pl/) jest swego typu ochroną.

Powiązany artykuł - Shine4Car

Preparat do czyszczenia felg dostępny jest w butelkach z spryskiwaczem i z zewnątrz wygląda jednakowo. Najlepsze są takie, które posiadają gęstość żelu, gdyż nie spływają od razu i wolniej zasychają na kole, również markowe produkty ochraniające przed kolejnym zabrudzeniem. Posiadacze felg wieloelementowych, także nielakierowanych, powinni szukać specjalnych i dość drogich preparatów do owych felg. Droższe jednak i lepsze są mieszanki posiadające obojętne PH, które nie zawierają kwasów. Wykorzystując preparat do czyszczenia felg należy wiedzieć o szczegółowym ich spłukaniu, ażeby mieszanka kwasu nie zostawała na fragmentach zawieszenia.

Zobacz również -

samochód
Author: Yomar Lopez
Source: http://www.flickr.com
Zadbanie o obręcze to tylko ułamek pracy jaką należy włożyć w estetyczny wygląd pojazdu. Po umyciu karoserii, trzeba wytrzeć ją na sucho, aby nie było zacieków. Do tego najlepsze są ręczniki z mikrofibry. Wykonane z mikrofibry ręczniki w pełni osuszają i nie drapią lakieru. Grube i gęste włosie zapobiega rysowaniu lakieru i pięknie wygładza. Ręczniki z mikrofibry znakomicie chłoną wodę, zdołają także służyć do czyszczenia wosku, oraz różnych prac przy samochodzie. Rewelacyjny mikrofibrowy ręcznik bez krawędzi powinien znaleźć się w bagażniku każdego samochodu, bo każdy właściciel wozu chce, aby jego samochód wyglądał znakomicie.