Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Kiedy powinniśmy wykorzystywać hydrofory oraz jak dobrać właściwe rozwiązanie?

  • Posted on: 16 September 2020
  • By: addmean
Jeśli posiadamy swój dom, który jednak nie jest podłączony do jakiejś sieci wodociągowej, to prawdopodobnie będziemy zmuszeni zbudować własną studnię oraz kupić konieczne przyrządy, żeby korzystanie z niej było wygodne.


praca - selfie
Author: Bruna cs
Source: http://www.flickr.com


Niniejszy artykuł może pomóc dobrać odpowiednie urządzenia tak, aby ich eksploatacja nie powodowała kłopotów.


Na rynku jest wiele hydroforów, które odróżniają się chociażby objętością czy budową, jednak w praktyce ich zasada działania jest taka sama. Woda wydobywana ze studni jest pompowana do pojemnika, w którym jest także powietrze. Kiedy liczba wody rośnie, razem z nią podnosi się ciśnienie.

Nie zwlekaj i przeczytaj umieszczone tu uwagi o nas (https://bcmarket.pl/motorolazebra/6854-terminal-zebra-tc56.html). To na pewno będą bardzo ciekawe dane - zwyczajnie kliknij tutaj.

Po uzyskaniu określonej wartości, pompa automatycznie odłącza pobór wody. W ten sposób hydrofor sprawia, że gdy odkręcimy zawór, ciśnienie poniekąd wypycha wodę. Jeżeli ciśnienie obniży się do określonego stanu, pompa ponownie zaczyna pobierać wodę do pojemnika. Zazwyczaj wykorzystywane są hydrofory o objętości ok. 100 litrów, jednak jeżeli posiadamy bardziej znaczące zapotrzebowanie na wodę, moglibyśmy wybrać urządzenie, które ma większą pojemność.

Podoba Ci się tego rodzaju wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu - ta witryna orijen sklep także z pewnością wpadnie Ci w oko!

Ta z kolei powinna zawsze pasować do wielkości instalacji wodociągowej w domu.
zabawki
Author: Uqbar is back
Source: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/


Hydrofory mają zazwyczaj cylindryczny kształt i są umieszczane w piwnicach. Na ich położenie może mieć wpływ również orientacja, która może być pionowa lub pozioma. Dlatego też zanim kupimy to urządzenie, musimy mieć już wybrane stanowisko, w którym zamierzamy je umieścić. Ponadto konieczny jest wybór adekwatnej pompy, a rozróżniają się one na głębinowe oraz zasysające.


Ten typ zazwyczaj instaluje się obok pojemnika a hałas, który wytwarza taka pompa może być denerwujący. Taki rodzaj pompy używa się w takiej sytuacji, gdy lustro wody jest zlokalizowane dość wysoko. Znacznie bardziej ciche są modele głębinowe.