Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

O czym trzeba pamiętać przed pomalowaniem ściany?

  • Posted on: 17 January 2020
  • By: addmean
Pomalowanie murów zalicza się do najbardziej podstawowych prac remontowych, jakie są wykonywane zarówno w nowych wnętrzach, jak i przy remontach nieco starszych pomieszczeń.


Propozycja na rynku jest bardzo bogata i osoby, które nie mają dostatecznej znajomości nt. właściwości obecnych surowców, mogą mieć spory problem z wyborem farby, jaka będzie odpowiednia do konkretnych potrzeb.
Najczęściej na sklepowych półkach do malowania pomieszczeń dostępne są Produkty, które są rozcieńczalne w wodzie. Posiadają one specjalistyczne spoiwo i główną różnicą między nimi jest jego wariant. Mogą to być spoiwa organiczne albo mineralne. Spoiwo to łączy ze sobą inne składniki zawarte w farbie, czyli między innymi wypełniacze czy rozpuszczalniki. Pośród farb posiadających spoiwo organiczne są m.in. farby dyspersyjne. W tym wypadku spoiwem są różnego typu żywice, które są odpowiedzialne za cechy użytkowe. Do tego rodzaju produktów można zaliczyć farby (zobacz farby do mebli kolory) m.in. polioctanowe czy też niezwykle popularne lateksowe.


farby
Author: Gatta
Source: Gatta


Farby mineralne to z kolei towary cementowe lub wapienne. Są one stosowane stosunkowo rzadko, zazwyczaj przez konserwatorów antyków albo sympatyków ekologicznego trybu życia. Farby (zobacz kolory farb do drewna) strukturalne nanosi się wałkiem fakturowym i szpachlą. Przy wykorzystaniu tych farb nie ma potrzeby wypełniania małych ubytków. Można je także zmywać. Niezależnie od typu farby, jaką chcemy użyć do pomalowania ściany, należy wcześniej mieć na uwadze parę rzeczy.
Najbardziej istotne jest właściwe przygotowanie ściany przez jej umycie i usunięcie poprzedniej warstwy. Przed nałożeniem nowej, powierzchnia musi być zwarta oraz sucha.