Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Kto nie cierpi matematyki i wykonywania obliczeń, ten wybierze dla siebie edukację na typowo humanistycznym wydziale

  • Posted on: 11 January 2016
  • By: addmean
Polacy to urodzeni humaniści - taka jest przynajmniej obiegowa opinia. Jej prawdziwość być może po części potwierdza fakt, że wielu abiturientów nie radzi sobie dobrze z matematycznymi obliczeniami, a nie zapominajmy, że matura z matematyki już od kilku ładnych lat jest obowiązkowa. Kto jednak nie czuje się dobry w rozwiązywaniu równań, na pewno nie wybierze kierunku studiów, na którym należało będzie często używać kalkulatora, czyli statystyka odpada już na początku.

więcej
Author: Universität Salzburg (PR)
Source: http://www.flickr.com
Humaniści z krwi i kości, bardziej niż na cyfry, zwracają swoją uwagę na litery albo na słowa i to nawet w powszednim życiu. To właśnie oni poszukują dla siebie studiów związanych z redagowaniem wszelkiego rodzaju tekstów. Tegoroczny abiturient, który nie wiąże swojej przyszłości zawodowej z matematyką, będzie wpisywał w Google np. frazę dziennikarstwo studia, dodając ewentualnie nazwę miasta, w którym chce studiować. Warto poza tym nadmienić, że praca dziennikarza bywa wprost idealna dla tych, którzy lubią i potrafią rozmawiać z ludźmi na każdy podany temat - kliknij tutaj.

Część młodych osób żywo interesuje się polityką i właśnie z nią wiąże swoją zawodową karierę. Dobrze zaplanowanym startem w przyszłość mogą okazać się studia z zakresu politologii bądź administracji państwowej. Frazą studia politologia będą również bardzo interesować się wszyscy ci, którzy chcą podjąć współpracę z posłami, np. w charakterze ich asystentów. Znajomość zasad funkcjonowania publicznej machiny politycznej przyda się też rzecznikom prasowym, którzy w wielu problemowych sytuacjach muszą wykazać się iście dyplomatycznym talentem w rozmowach z dziennikarzami, czyli tak czy owak, kolegami po fachu. Frazą dziennikarstwo studia lub studia politologia będą zainteresowane także kobiety po czterdziestce, które pragną uzupełnić swoje kwalifikacje.

Aby w razie utraty pracy móc pochwalić się w cv dodatkowymi kompetencjami, trzeba cały czas się dokształcać. Rzecz jasna nie chodzi tutaj o studia doktoranckie, ale o te podyplomowe. Zajęcia odbywają się z zasady co dwa tygodnie, w w systemie zaocznym, zatem wystarczy pogodzić terminy zjazdów z obowiązkami domowymi.

Ekstra dyplomy oraz certyfikaty przydadzą się i tym, którzy myślą o zmianie pracy, a nawet profesji. Zagadnienia z zakresu politologii czy dziennikarstwa zgłębiają nawet osoby po sześćdziesiątce - wystarczy, że zapiszą się na konserwatoria prowadzone w ramach tzw. uniwersytetu trzeciego wieku.