Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Przełączniki silnikowe określone do scalania, również ochrony obszarów

  • Posted on: 9 January 2021
  • By: addmean
Następują zakłócenia stanu pracy silników elektrycznych, w czasie których płynący w nich prąd może uzyskiwać wartość o wiele wyższą od nominalnej.


Jakikolwiek silnik elektryczny posiada swoje graniczne parametry pracy.

Jeżeli zaintrygowały Cię elementy tego artykułu, to do sprawdzenia (https://sport-dog.pl/pl/c/elektroniczne-i-elektryczne-obroze-treningowe-dogtrace/76) jest też następna witryna, gdzie wyszukasz wiele detali na ten temat.

Przekroczenie tych parametrów doprowadza do zniszczenia silnika, również jest w stanie przyczynić się do uszkodzenia układu sterowania. Zakłócenia potrafią wynikać z defektu motoru również z warunków ich pracy.


grzejniki dekoracyjne
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com


Wyłączniki silnikowe są częściami do łączenia, ochrony i dzielenia obwodów prądowych przede wszystkim obciążeń z motorami. Równolegle chronią owe motory przed zniszczeniem w następstwie zablokowanego rozruchu, przeciążenia, spięcia i ubytku jednej fazy w sieciach trójfazowych. Mają one cieplny wyzwalacz do zabezpieczenia uzwojenia napędu i wyzwalacz elektromagnetyczny. Wyzwalacze są dodatkowo wrażliwe na zanik fazy, także odpowiadają gdy temperatury obwodu jest za duża. Ochrona faz jest ważna gdyż nieraz zdarza się że po zaniku zasilania zakład energetyczny załącza na początku jedynie dwie fazy zasilania co może być przyczyną awarii - skocz do elektro-pol.


Dzięki wykorzystywaniu przełącznika silnikowego chronimy nie tylko napęd, ale również stycznik, a na skutek znaczącej odporności na zwarcia nie musimy zakładać bezpieczników poszczególnych torów pędnych. W związku z tym trzeba pamiętać o montowaniu wyłączników silnikowych przed stycznikiem, przeciwdziała to spaleniu stycznika w wypadku zwarcia - sprawdź ofertę wyłączników silnikowych.
Wyłączniki silnikowe są to łączniki przeznaczone do spajania, oraz ubezpieczenia obszarów, jakie w razie przeciążenia rozłączają obwód od motoru.