Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Kiedy musisz zmienić opony? Podstawowe zasady eksploatacji pojazdu

  • Posted on: 11 February 2020
  • By: addmean
Odpowiednia eksploatacja własnego samochodu bez wątpliwości nie jest tania, o czym wie znakomicie praktycznie każdy posiadacz sowich czterech kół, jednakże pod żadnym pozorem nie powinieneśzaniedbać utrzymania samochodu we właściwym stanie technicznym.


opony Dunlop
Author: USAG- Humphreys
Source: http://www.flickr.com


W takich przypadkach unikniesz stwarzania zagrożenia dla siebie, a także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.


opony w Cadillac
Author: That Hartford Guy
Source: http://www.flickr.com


Wymiana opon


Przede wszystkim powinieneś pilnować odpowiednich terminów zmiany opon zimowych na letnie i na odwrót (sprawdź na Zazwyczaj robimy to wraz ze stałą zmianą pogody i zwykle jest to najlepsze rozwiązanie - jeżeli dla przykładu w grudniu nie spadł jeszcze śnieg ani nie pada zamarzająca mżawka, zdecydowanie nie ma żadnego sensu zmieniania opon. Pamiętaj także, iż opony zawsze powinny spełniać najbardziej wyszlifowane normy - jeżeli poruszasz się na tak zwanych "łysych" oponach, wówczas bez wątpliwości nie masz co liczyć na bezpieczną jazdę. Dlatego zawsze musisz decydować się na kupno opon dobrej jakości - aktualnie szczególnie rekomendowane są najlepsze opony Dunlop, które praktycznie zawsze będą w stanie zagwarantować Ci największe bezpieczeństwo.


Regularne przeglądy!


Powinieneś zawsze także zwracać największą uwagę na to, czy Twój pojazd ma aktualne wszystkie przeglądy. Jakkolwiek za zaniechanie przeprowadzenia obowiązkowego przeglądu zazwyczaj nakładane są kary, niejednokrotnie o nim zapominamy.
Na dodatek na bieżąco powinieneś usuwać wszystkie usterki w Twoim samochodzie - zazwyczaj trzeba na to wydać sporo pieniędzy, jednakże w takim przypadku będziesz miał niemal pewność, iż wszystko jest w jak najlepszym porządku - a bez wątpliwości bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów na drodze powinno być najważniejsze.