Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Precyzyjne cięcie blachy w przemyśle

  • Posted on: 10 January 2021
  • By: addmean
W bardzo wielu sektorach przemysłowych zachodzi nieodzowność wykorzystywania metali. Pierwszym sektorem który przychodzi nam na myśl będzie z pewnością przemysł budowlany. Wykorzystuje się tam stal do stawiania różnego typu konstrukcji, niezbędnych w procesie wznoszenia budowli (na przykład zbrojenia jakie umożliwiają bezpieczne stawianie budowli wielokondygnacyjnych).
przemysł
Author: jasonwoodhead23
Source: http://www.flickr.com
Innym odbiorcą stali jest chyba najogromniejsza obecnie gałąź, mianowicie produkcja samochodów. W tym przypadku częstokroć konieczne jest nadzwyczaj precyzyjne ciecie tworzywa, nierzadko w niezwykle skomplikowanych kształtach. Płyty stalowe - klik - zależnie od wymogów, mogą być na linii wytwórczej gięte bądź też przecinane. Metod na tę drugą czynność jest parę. Ich wybór zależy od pożądanego stopnia precyzji cięcia.

Można więc używać strumienia wody pod dużym ciśnieniem, lub też - klasycznie - palnika gazowego. Wszystkie te powyższe metody są jednak dosyć skomplikowane, trzeba do nich specjalistycznych urządzeń, zaś palnik na Propan-Butan niepotrzebnie stapia metal. Cięcie laserem - acz dokładne - wymaga zaawansowanych technik, przez co może okazać się zanadto drogie.

Czy przedstawiany tekst jest Twoim zdaniem ciekawy? Jeśli tak, to kliknij też na pomocne źródła (https://www.polnet.pl/pl/mieszalnie-pasz), które będą nieprawdopodobnie pomocne.

Kolejną dość popularną strategią cięcia metali jest cięcie za pomocą tzw. plazmy. Płyty stalowe przepoławiane są za pomocą przepływu rozgrzanego gazu o specyficznych własnościach.przedsiębiorstwo przemysłowe
Author: jasonwoodhead23
Source: http://www.flickr.com
Gaz rozgrzewany jest na skutek przepuszczenia przez niego odpowiednio dobranego napięcia elektrycznego (im wyższe napięcie tym wyższa temperatura gazu). Najogólniej ujmując, cięcie stali przy użyciu plazmy jest nieco podobne do procesu spojenia w otulinie gazowej. Dużym plusem tej metody jest fakt, że nie spala ona brzegów przycinanej płyty stalowej co ma duży wpływ tak na wygląd ale także na wytrzymałość obrabianego materiału. Współcześnie najczęściej tego rodzaju przecinarki są nastawne komputerowo ze względu na potrzebną dokładność przy wykonywaniu tego typu prac. Poza tym narzędzia nastawne automatycznie wyeliminowują do minimum pracę człowieka, co jest pożądane gdy weźmie się pod uwagę fakt, że przy tego rodzaju procesie występują bardzo szkodliwe dla zdrowia człowieka czynniki, jak na przykład zwiększone promieniowanie UV jak też obecność toksycznych dymów.