Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Przyrządy do przenoszenia ładunków w przemyśle - transportery rolkowe

  • Posted on: 29 January 2019
  • By: addmean
Hale produkcyjne, fabryki, pomieszczenia magazynowe to miejsca, w których wytwarza się i przechowuje wielkie ilości towarów. Rodzi się potrzeba transportowania ich na terenie jednego wielkiego wnętrza, a także z jednego do drugiego. W tym celu powstały specjalne maszyny, które ten transport ułatwiają. Do tak zwanych urządzeń transportu bliskiego zalicza się wszelkiego typu przenośniki.


Służą one do transportowania na niewielkie odległości różnego rodzaju przedmiotów, zarówno stałych, jak i o konsystencji sypkiej. Po połączeniu kilku przyrządów mogą być pomocne przy liniach produkcyjnych. Wyróżnić można wiele typów przenośników. Należą do nich podajniki (w serwisie) rolkowe oraz kubełkowe.

Popularne przenośniki rolkowe

Transportery rolkowe wykorzystuje się je do transportu materiałów w formie zwartej w poziomie. Dzielą się na napędzane, nienapędzane i łukowe. Z racji tego, że ładunki transportowane są za pomocą rolek, powinny one posiadać płaskie dno, by nie utknęły pomiędzy rolkami. Najczęściej więc za ich pomocą przenosi się paczki, pudełka, palety i inne. Wałki urządzenia zrobione są najczęściej ze stali lub z plastiku. Przenośniki nienapędzane działają za pomocą siły ludzkich mięśni lub pola grawitacyjnego. Wykorzystywane są często przy magazynowaniu. Do zmiany kierunku transportu elementu służą przenośniki łukowe.

Jeżeli czytasz przedstawiany tekst, to znaczy, że niesamowicie Cię zainteresował. Skoro tak, to przekonaj się sam (http://odlew.com.pl/materialy-na-formy/materialy-obrabialne/plyty-modelarskie-ebaboard), że odmienne serwisy także mają istotne informacje.

Zaletą przenośników wałkowych jest oszczędność czasu – zwłaszcza w przypadku tych nienapędzanych.

Przenośniki kubełkowe

Transporter
PROMUS
Source: www.promus.katowice.pl
kubełkowy to urządzenie przeznaczone do przenoszenia ładunków sypkich. Znajduje duże zastosowanie|Używa się ich na dużą skalę przy przenoszeniu wszelkiego typu płodów i produktów rolnych. Może być wykorzystywany także przy transporcie materiałów budowlanych jak na przykład piasek, kruszywa i inne. Wśród przenośników kubełkowych wymienić można kilka typów.

Najczęściej spotykane są przenośniki proste. Używane są także niekiedy przenośniki okrężne. Przyrządy te muszą się charakteryzować przede wszystkim szczelnością, gdyż od tego zależy, czy transportowany materiał dotrze na miejsce przeznaczenia w stanie nienaruszonym. Konstrukcja przenośników najczęściej zbudowana jest ze stali, co zapewnia jej wytrzymałość i trwałość.