Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Polska muzyka - co najlepiej posłuchać Mamy sprawdzone podpowiedzi dla poszukujących najlepszych wiadomości

  • Posted on: 11 January 2020
  • By: addmean
Można dostrzec pewną tendencję w krajowej branży – otóż od niedawna wielką popularność zjednują sobie uczestnicy telewizyjnych konkursów piosenkarskich, które są na antenach kilku stacji. Najlepszym przykładem wokalisty, który pokazał się publiczności dzięki TV, jest liczący dwadzieścia lat Dawid Podsiadło. Ten uzdolniony wokalista w obecnym roku wypuścił pierwszy album, a jego utwory zdobywały pierwsze miejsca w listach przebojów. Ten wokalista jest tak ceniony przez publiczność, że otrzymał nominację EMA MTV na najlepszego krajowego wykonawcę.


gra na gitarze
Author: endless autumn
Source: http://www.flickr.com
Ale nasza branża rozrywkowa to nie jedynie młode wilki. Wśród młodych ludzi bardzo lubiany jest Piotr Rogucki, dość ekscentryczny piosenkarz zespołu COMA, który jakiś czas temu wybrał solową ścieżkę kariery. Liryki tego zespołu, pisane przez Roguckiego, są często pełne skomplikowanych metafor. Co warte zaznaczenia, sporo osób zauważa w nich kiczowatość. Można powiedzieć, Piotr Rogucki może się szczycić równą liczbę tych, którzy go lubią, oraz tych, którzy go nie lubią. Kluczowe jest to, że wokalista wywołuje żywe odczucia.

A co napisać o innych krajowych wokalistach? Cóż, wciąż pokazuje się mnóstwo przebrzmiałych gwiazd. Mówimy tu o wokalistach, których lata popularności miały miejsce parę dekad temu. Niektórzy z nich umieją zachwycić formą. Poza tym można dostrzec grupę muzyków, którzy próbują zdobyć uznanie oraz gotówkę przez koncertowanie na różnorakich wydarzeniach, nawet tych totalnie marginalnych. Na zamkniecie tematu warto wspomnieć co nieco o tych zespołach, które nie miały jeszcze szansy pokazania się dużej publiczności.

Takie kapele często grają po rozmaitych lokalach i są lubiane przez małą grupę wielbicieli. Zazwyczaj nie decydują się na wydanie płyt, bo nie mają pieniędzy na dobrą promocję. Świetną okazją na zaistnienie są show muzyczne w telewizji, jednak najpewniej większość niszowych artystów uznaje takie programy za nazbyt kiczowate.