Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Podajniki ślimakowe – rodzaje

  • Posted on: 9 November 2019
  • By: addmean
Transporter ślimakowy to maszyna służąca do przesypywania zboża, piasku i innego rodzaju materiałów sypkich. Dodatkowo umie selekcjonować zboże i sprawnie napychać nim przygotowane worki. Zastosowanie znajduje po czasie zbiorów, gdy ziarno zbiera się w spichlerzach i wielkich silosach.

przenośniki śrubowe z Promus
Source: http://www.promus.katowice.pl/
Przenośniki ślimakowe są w zasadzie niedrogie i, co niezwykle korzystne, nie pobierają dużo prądu. Najsilniej uniwersalnym typem urządzenia okazuje się Transporter ślimakowy przystosowany do zmiany położenia. To oczywisty zakup dla właścicieli małych i średnich gospodarstw agrarnych, z powodu całej gamy zastosowań i prostoty sterowania. Takie maszyny pozwalają na prace w wielu położeniach i kątach. Następną kategorią są przenośniki ślimakowe montowane stacjonarnie. Znakomicie nadają się do funkcjonowania przy dużych spichlerzach i silosach. Mają wiele mocnych stron – są dość małe, a zarazem pojemne i potrafią transportować zboże na spore wysokości. Na końcu omówimy przenośnik wertykalny. Stosuje się je, gdy niezbędny jest transfer materiałów wewnątrz hali czy silosu.