Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Wypadek w UK

  • Posted on: 10 September 2020
  • By: addmean
Pochodzisz z Polski? Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Ty, bądź ktoś Ci bliski uległ tam wypadkowi? Jeśli odpowiedzi na wszystkie trzy z tych pytań to TAK, ten artykuł jest dla Ciebie. W czasie, gdy tylu rodaków postanawia układać sobie życie, albo chociaż na nie zarabiać, za granicą, porady prawne w każdej kwestii z tym związanej są bardzo pożądane. Szczególnie gdy chodzi o otrzymywanie odszkodowań po wypadkach, które mogą przydarzyć się każdemu w pracy lub na drodze. Bo jak każdy wie wypadki się zdarzają, i to nierzadko.


Droga
Author: Helena Jacoba
Source: http://www.flickr.com
Wypadek drogowy

Wszędzie tam gdzie są ludzie i technika, zdarzają się także wypadki drogowe. Statystyki takich wydarzeń co roku odnotowują ich coraz więcej. Przerażająco mała część ofiar stara się o odszkodowanie za wypadek w UK. Ma to miejsce z bardzo różnych powodów, obcy kraj, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim - wszystko to wzmaga odczucie zagubienia i "odpuszczenia" sobie starań o rekompensatę za wypadek drogowy w UK.

Z tegoż to powodu przede wszystkim dobrze jest zaznajomić się ze swoimi prawami w tej kwestii, aby wiedzieć jak wygląda nasza sytuacja. Po pierwsze, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to możesz starać się o rekompensatę pieniężną za poniesione uszczerbki na zdrowiu bądź też straty materialne.

Jeśli interesują Cię opisane w niniejszym materiale tematy i masz ochotę zobaczyć większą ilość wiadomości na taki temat - kliknij tutaj!

Ważne jest też, aby bezpośrednio po kolizji wykonać wymienione niżej czynności:

Uzyskać dane sprawcy oraz innych osób biorących udział w wypadku. Wyjątkowo ważny jest, poza imieniem oraz nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny pojazdu.

Wypadek w pracy
Author: KIANO
Source: KIANO
Koniecznie trzeba poprosić świadków wypadku o dane kontaktowe!!! Mogą oni poświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!
Warto również zrobić zdjęcia miejsca zdarzenia (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Trzeba również zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni i pójść do lekarza, żeby zbadał oraz udokumentował poniesione obrażenia. Jeżeli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, dobrze jest się skontaktować z właściwą firmą, która w języku polskim wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Wypadek w pracy

Zatrudnienie dla Polaków w Anglii zazwyczaj wiąże się z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj pracy niesie ze sobą szczególnie wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W UK za wypadek przy pracy jest uważana sytuacja, gdy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które spowodowane zostały podczas wykonywania obowiązków służbowych, czyli zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych albo podróży służbowych.
Miasto
Author: Jorge Láscar
Source: http://www.flickr.com
W tego typu sytuacjach masz prawo starać się o wypłatę odszkodowania trzeba jednak przygotować następujące informacje:
- Dokładną datę oraz miejsce zdarzenia;
- Prawdopodobne okoliczności i przebieg zdarzenia;
- Dane osobowe oraz teleadresowe świadków;
- Dokumentację fotograficzną (jeżeli to możliwe);
- Poświadczenia lekarza o obrażeniach oraz dokumentację rekonwalescencji albo rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania także dobrze jest skontaktować się z właściwą instytucją.

Gdzie szukać pomocy?


Nawet znajdując się za granicą możesz nawiązać kontakt z odpowiednimi ludźmi, którzy pomogą Ci przez to przejść. Gdzie ich znaleźć??? Najlepiej jest skorzystać z Internetu. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, przykładowo: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie (rzuć okiem na wpis związany z - odkup odszkodowań oc) w uk i po chwili wyszukiwarka pokaże nam linki do portali właściwych firm, takich jak przykładowo Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się sprawą od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.