Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Co można, a czego nie wypada publikować na swojej stronie w internecie? Kilka słów o prawach autorskich i licencjach.

  • Posted on: 25 March 2020
  • By: addmean
Często słychać o nie przestrzeganiu prawa autorskiego przez internautów. Jednocześnie pojawiają się informacje o tym, że treści wrzucone do sieci stają się powszechnie dostępne już na zawsze. Jaka jest prawda? Dużo zależy od autora i państwa, z którego została udostępniona treść.

Prawo autorskie
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
Istnieją serwisy, w których obrazki udostępniane są do komercyjnego użytku. Twórcy deklarują, że w ich przypadku nie będzie zgłaszania pretensji, które mogą być zgłaszane zgodnie z zasadami opisywanymi w ustawie. Szkolenia przekazujące wiedzę dotyczącą prawa autorskiego wielokroć zawierają lekcje, na których podawane do informacji są spisy tego typu serwisów internetowych. Zajęcia obejmują również wiadomości o licencjach funkcjonujących w internecie. Ważką funkcję stanowią licencje Creative Commons, które mają moc prawną w kilku krajach.

Cechy poszczególnych licencji są zwykle wypisywane tuż na stronie medium, którego dotyczą. Czasami przy darmowych treściach istnieje możliwość odwdzięczenia się twórcy. Co jakiś czas można nawet przekazać grant, które mogą skłonić autora do dalszego tworzenia. Z pewnością otrzymanie nieobowiązkowej zapłaty jest miłe i dobrze odbierane przez autorów bezpłatnego z założenia contentu.

W przypadku, gdy nie mamy wiedzy na temat tego, czy konkretna treść może być przez nas swobodnie zamieszczona, a mamy chęć budowy własnej strony internetowej, powinniśmy poznać lepiej funkcjonujące w naszym państwie prawo (zobacz rejestr znaków towarowych) autorskie - . Warto zapoznać się z ofertami, które możemy znaleźć w sieci pod wyszukując wyniki dla hasła "prawo autorskie szkolenia". Szkolenia umożliwiające jego zrozumienie są jednym z koniecznych składników prawidłowego przygotowania się do promocji działania w internecie.

Wybór ofert pod wynikiem dla frazy "prawo autorskie szkolenia" jest naprawdę spory, więc z łatwością znajdziemy szkolenie w korzystnej cenie. Prawo (skuteczny adwokat www.masiota.com) autorskie trzeba znać, ponieważ przydaje się w szeregu okolicznościach. Pomimo pojawiających się kontrowersji w podejściu firm działających w internecie do różnych treści, jest ono relatywnie klarownie określone w poszczególnych ustawach. Gdy pojawi się roszczenie, prawdopodobnie kara zostanie wyegzekwowana. Nie warto ryzykować. Lepiej się podszkolić i uniknąć scysji.