Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Zostać VAT-owcem – plusy i minusy

  • Posted on: 16 December 2020
  • By: addmean
Rozpoczynając działalność gospodarczą, musimy podjąć decyzję, czy chcemy być płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma udogodnieniami, ale także może być to rozwiązanie całkowicie nieopłacalne – wszystko zależy od charakteru danej działalności.Działalność gospodarcza VAT opłaca się w głównej mierze wtedy, kiedy wiemy, iż w firmie będziemy dużo inwestować w produkty lub w środki trwałe. Zakup produktów bez wartości VAT powoduje, że wydatki są dużo mniejsze. Bycie płatnikiem VAT umożliwia też rozpoczęcie współpracy z innymi jednostkami instytucjonalnymi, które też są płatnikami VAT.


biznes
Author: KamiPhuc
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jednak nasza oferta jest skierowana w głównej mierze do osób prywatnych i nie wiąże się z dokonywaniem częstych i pokaźnych zakupów, możemy skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT, z zastrzeżeniem, że w roku podatkowym suma wartości sprzedaży opodatkowanej nie przekroczy kwoty 150 000 zł. Istnieją także takie typy działalności gospodarczej, które wymagają od początku bycie płatnikiem VAT, np.

Wiedz, że nasze odsyłacze (https://www.merservice.pl/eye-tracking-w-badaniach-marketingowych/) prowadzą jedynie do w najwyższym stopniu ważnych stron, na jakich odnajdziesz jedynie użyteczne informacje.

kiedy handlujemy wyrobami zawierającymi metale szlachetne, albo kiedy kupujemy grunty pod budowę. Jeżeli mamy wątpliwości, czy opłaca nam się być VAT-owcem, zawsze można poprosić o opinię doświadczonego księgowego. Jeśli korzystamy z usług biura rachunkowego, to najprawdopodobniej ominie nas także korekta VAT, która jest trochę stresująca dla przedsiębiorców, a obowiązkowa, jeżeli nie chcemy ponosić konsekwencji prawnych i ekonomicznych.

Jeżeli według Ciebie prezentowany artykuł jest ciekawy, to zobacz też pomocne źródło (http://pomoc-drogowa-szczecin.com.pl/autoholowanie-cala-europa-polska/), które ma absorbujące informacje - one zapewne Cię zaciekawią.

Księgowość pomoże nam także wtedy, gdy planujemy ulepszenie środka trwałego .


księgowość
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Ulepszenie środka trwałego to w ogóle temat bardzo złożony i początkującemu przedsiębiorcy niełatwo jest połapać się w tych wszystkich zapisach prawnych. O ile jeszcze korekta VAT jest do ogarnięcia przy korzystaniu z dostępnych w internecie przykładów, o tyle kwestie związane ze zwiększeniem wartości środka trwałego mogą powodować dużo wątpliwości. Dlatego, jeżeli prowadzona jest działalność gospodarcza VAT (zobacz tu), naprawdę rozsądnie jest mieć pod ręką doświadczonego księgowego, który w razie potrzeby pomoże zinterpretować ustawę, zasugeruje, jak postąpić, wypisze za nas dokumenty. Miesięczna obsługa biura rachunkowego nie jest kosztowna, a przecież będąc VAT-owcem i tak możemy ją sobie odpisać od podatku.